Райън Хартман вкара на празна мрежа 1:09 минути преди края

...

Нешвил вкара минута преди края, за да затвърди преднината си в серията

Райън Хартман вкара на празна мрежа 1:09 минути преди края и Нешвил завоюва с 5:4 против Колорадо за втората си победа в серията. Хартман беше прецизен за 5:3 и Александър Керфуут върна бързо един от головете за Лавините, само че те не съумяха да вкарат повече и изгубиха второто си посещение на носителите не трофея на президента. Алекс Килърн вкара два пъти при серия от четири шайби във втората третина, с което Тампа Бей завоюва с 5:3 против Ню Джърси.

" Светкавиците " даже вкараха три от головете в границите на 2:47 минути, а Дяволите извадиха вратаря Кийт Кинкайд в опит да извърнат развоя. Килърн обаче се разписа за 5:1 и на процедура реши изхода на мача. Логън Кутюр вкара гол и подаде за още един, а Мартин Джоунс избави 28 удара за успеха на Сан Хосе с 3:2 против Анахайм. Маркус Сьоренсен и Томас Хертел също се разписаха за Акулите, които завоюваха второто си посещение против районните противници и ще имат късмет да затворят серията вкъщи.
Game 2: #Preds with the 5-4 W over the Avs for their first 2-0 home ice series lead in franchise history. #COLvsNSH pic.twitter.com/lxhnBjhdec