Равенството оставя Шотландия на трето място в група А с

...

Евро 2024: Шотландия запазва шансовете си за достигане до фазата на елиминациите след равенство 1-1 с Швейцария

Равенството оставя Шотландия на трето място в група А с една точка – което значи, че ще би трябвало да победи Унгария, с цел да има късмет за автоматизирано класиране за директните елиминации.

Отразеният удар на Скот Мактоминей даде преднина на Шотландия след 13 минути на стадиона в Кьолн, само че празненствата продължиха малко, откакто някогашната звезда на Ливърпул Джердан Шакири изравни в 26-ата минута.

Шотландия трябваше да работи интензивно, с цел да овладее тима на Мурат Якин, само че те го направиха с активност и съвсем излязоха напред през второто полувреме, когато Грант Ханли удари гредата.

Шотландците бяха избавени. от пропускане на два пъти от засадата, само че все пак сподели впечатляващо показване, с цел да обезпечи тъждество.

Кларк знаеше, че би трябвало да вземе нещо от играта, и направи една насилствена промяна с централния бранител Ханли вместо наказа Райън Портеъс, до момента в който полузащитникът Били Гилмор влезе вместо Райън Кристи.