Ратко Достанич даде интервю пред камерата на БНТ за предаването

...
Ратко Достанич даде интервю пред камерата на БНТ за предаването
Коментари Харесай

Достанич: Очаквам професионално отношение от всеки един футболист

Ратко Достанич даде изявление пред камерата на Българска национална телевизия за предаването " Арена спорт ", откакто пое поста старши треньор на Локомотив (София).

65-годишният експерт до неотдавна бе основен управител на школата на отбора, като разкри, че се е разделил мъчно с предходната си работа, само че е подготвен за новото предизвикателство.

" Не мога да кажа, че беше елементарно да приема това предложение. На първо време бях щастлив, че започнах работа в школата на Локомотив, която продължава да бъде главната ми цел. Разговарях обаче както с президента, по този начин и с изпълнителния шеф Ивайло Котев. Те ме помолиха да оказа помощ на тима и просто нямаше по какъв начин да откажа на тези хора. Така че поех отговорност и съм сигурен, че ни следва доста сериозна работа. Не желая обаче да приказвам авансово за упования. Петък ни следва тежък мач против един отличен тим като Спартак Варна. Трябва да се подготвим добре непременно и нека да изиграем прекрасен дуел ", стартира той.

Сърбинът разяснява и изказванието на някогашния ментор на " железничарите " Антон Велков, че играчите не са подходили задоволително професионално.

" Аз съм единствено от два дни тук, тъй че не бих могъл да отговоря на този въпрос. Това, което чакам, е професионално отношение от всеки един футболист. Искам играчите да дават повече от 100% от себе си ", безапелационен бе Достанич.

Въпреки че към този момент не управлява школата на отбора, за сърбина остава основен приоритет налагането на млади български футболисти от академията.

" Моята съществена цел е развиването на школата. Да, оттук насетне целта ми ще бъде първият тим, само че никога няма да оставям академията на назад във времето. Смятам, че до този миг вършим добра работа в школата и треньорите там помогнаха да се вдигне равнището на тимовете. Разполагаме също по този начин и с качествени футболисти. На този стадий сме надалеч от това, което можем и желаеме да реализираме, само че би трябвало да продължим да работим. Дано успеем да запазим Локомотив София в Първа лига, тъй като моята съществена цел тук е да натрапвам млади играчи от школата в първия тим. Моят контракт с клуба е неопределен. Разбрали сме се за всичко по този въпрос с президента и сме си стиснали ръцете, тъй че това не предстои на полемика ", показа експертът.
 Достанич: Не се съгласих елементарно да поема Локомотив (София)
Достанич: Не се съгласих елементарно да поема Локомотив (София)

" Има оптимизъм у мен "
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР