Растенията са стари, земята е уморена, казва фермерът Куадио N'Guessan

...
Растенията са стари, земята е уморена, казва фермерът Куадио N'Guessan
Коментари Харесай

Защо да скочим цените на какаото не се възползват от фермерите на Африка

Растенията са остарели, земята е изтощена, споделя фермерът Куадио N'Guessan Yves, като подпечата крайници си в алената нечистотия и прокара ръката си нагоре по багажника. Редовете от какаови дървета, разпростряли се към слънцето, бяха засадени от дядото или прадядото на Иворян, а от този момент никой не е имал парите за засаждане на нови.

По тясна прашна пътека, в мъничко село покрай град Далоа, съседите на Ив разпростират жълтите какаови шушулки и разперете белия меснат фасул през брезента на ръка. След като слънцето ги покафенее и ги подслади, фермерите носят чували с какао по дупкали пътища, с цел да се продават на ръждиви мотоциклети или пешком. Дори транспортните средства с четири колела се борят с терена.

В доста такива села в Кот д'Ивоар, който създава 40 на 100 от международните зърна, има малко доказателства за световен пазар на какаови бикове, който е изпращал по -рано приглушени цени в Лондон и Ню Йорк скочи през последните години.

„ Глобалният пазар не доближава до производ...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР