Расмус Хойлунд най-накрая вкара първия си гол във Висшата лига,

...

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила със забележително завръщане, тъй като Расмус Хойлунд сложи край на нежелания рекорд

Расмус Хойлунд най-сетне вкара първия си гол във Висшата лига, с цел да приключи удивително завръщане за Манчестър Юнайтед вкъщи против Астън Вила.

Вечерта на Деня на бокса на Червените дяволи стартира кошмарно, откакто изгубиха с 2-0 в 26-та минута, откакто позволиха два объркващо неприятни общоприети голове в смаяния Стретфорд Енд. Алехандро Гарначо обаче въодушеви завръщането през второто полувреме, като означи два гола, с цел да върне Юнайтед на равнище. Това постави завършек на седемчасовата им голова суша и накара Хойлунд да разбие патетата си след 15 игри по безапелационен метод, запечатвайки зашеметяващата победа с 3-2.

Докато хората на Унай Емери се възстановяваха от необичаен домашен хикс преди Коледа, Ерик загар Хаг беше издържал четири мача без победа, които бяха пристигнали без гол. Ten Hag към този момент беше почнал мъчно своя Boxing Day с Люк Шоу и Софиян Амрабат, и двамата бяха изключени заради, както клубът сподели, че са „ незначителни проблеми “.