Расистки скандал е на път да взриви футбола в Испания.

...

Расистки скандал в Испания, Валенсия напусна терена

Расистки скандал е на път да взриви футбола в Испания. Отборът на Валенсия напусна терена при гостуването на Кадис от Ла Лига. В 30-ата минута футболистите на Валенсия излязоха от игрището, защото съгласно информацията Муктар Диакаби е бил малтрериран на расова основа от Хуан Кала.

До този миг резултатът от срещата бе 1:1. В 14-ата минута Кала означи гол за 1:0, а Кевин Гамейро изравни в 19-ата минута.

В последна сметка мачът ще се доиграе, а тимът на Валенсия се завърна на терена след към 10 минути в съблекалнята. Преди подновяването на играта бе осъществена промяна в състава на гостите и Муктар Диакаби бе сменен.

По-късно стана ясно, че самият Диакаби е помолил своите съотборници да излязат на терена и да доиграят мача, само че без него.
Източник: marica.bg