РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Фредерик Андерсен направи 24 спасявания,

...

Андерсен отпада, Хърикънс се класират за плейофите с победа с 4-0 над Ред Уингс

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Фредерик Андерсен направи 24 спасявания, Себастиан Ахо и Сет Джарвис записаха по гол и две асистенции, а Каролина Хърикейнс се класира за място в плейофите с победа с 4-0 над Детройт Ред Уингс в четвъртък вечер.

Ахо и Джарвис означиха 57 секунди разлика във втория интервал на Каролина с четири гола, като Мартин Некас и Брейди Скей прибавиха другите цели. И четирите гола паднаха в границите на 12 минути. Джейк Гюнцел направи две асистенции.

Каролина ще бъде в следсезона за шести следващ сезон. Това се случва едвам за повторно в историята на франчайза и за първи път след преместването от Хартфорд, Кънектикът през 1997 година

Андерсен, който направи второто си изключване в последните си пет излизания, се усъвършенства до 7-0-0 след завръщането си след неявяване от повече от четири месеца.

Ред Уингс нямат победа (0-2-1) на първите три спирки от пет мача. Джеймс Раймър спря 29 изстрела против някогашния си тим. Беше спечелил последните си три старта....