Ракув защити трофея си в турнира за на . Отборът

...

Ракув за втора поредна година ликува с Купата на Полша

Ракув отбрани трофея си в шампионата за на. Отборът от Ченстохова победи във финала с 3:1. Още до почивката Ракув водеше с 2:0 след попадения на Владиславс Гуковскис (6’) и Матеуш Вдовяк (36’). Жоао Амарал върна един гол в 52-ата минута, само че в 76-ата Иви Лопес реши всичко в интерес на Ракув. В края Якуб Арак получи червен картон, само че това не се оказа съдбовно.

След финала спечелилите понесоха на ръце старши треньора си Марек Папшун, а по време на прескоференцията влетяха в залата и го заляха с бира.

Ракув е отпред и в шампионата, като има действителни шансове да приключи сезона с дубъл. Другият главен претендент за купата е. Двата отбора разделят първото място с по 65 точки, следвани от с 62.