Ръководителят на Пентагона Пийт Хегсет няма да присъства на срещата

...
Ръководителят на Пентагона Пийт Хегсет няма да присъства на срещата
Коментари Харесай

Шефът на Пентагона за първи път ще пропусне срещата в Рамщайн

Ръководителят на Пентагона Пийт Хегсет няма да участва на срещата в Рамщайн, оповестява АП, като се базира на неназован американски чиновник.

Това е първият път от основаването на групата във формат " Рамщайн ", в който министърът на защитата на Съединени американски щати няма да взе участие.

Хегсет, който в неделя се завърна от конференция по национална сигурност в Сингапур, ще дойде в Брюксел едвам в сряда вечерта, след приключването на срещата на Контактната група по защита на Украйна, показва изданието.
 
Американски чиновник, поискал да резервира анонимност, с цел да разиска детайлности за графика, удостовери, че Хегсет също няма да взе участие във видеоконференцията.

" Това е последният от поредицата ходове на Съединени американски щати да се дистанцират от военните старания в Украйна ", добавя изданието.

Предшественикът на Хегсет, Лойд Остин, сътвори групата, откакто Русия нахлу в Украйна през 2022 година Оттогава повече от 50 страни членки са дали на Украйна общо към 126 милиарда $ под формата на оръжия и военна помощ, в това число над 66,5 милиарда $ от Съединени американски щати.

Под управлението на Остин Съединени американски щати изпълняваха функционалностите на ръководител на групата, а той и ръководителят на Обединения комитет на началник-щабовете участваха в месечните срещи, които се организираха както персонално, по този начин и посредством видеовръзка.
 
" Хегсет обърна тази позиция, като се отдръпна от управителната роля, не даде нова военна помощ и в този момент отхвърля да се срещне въобще ", акцентират публицистите.

По време на първата си среща с групата и на идната среща на министрите на защитата на НАТО в Брюксел през февруари Хегсет предизвести, че Украйна би трябвало да се откаже от кандидатурата си за участие в НАТО и от опитите си да си върне всички окупирани от Русия територии.
 
Той също по този начин даде да се разбере, че президентът Доналд Тръмп е решен да принуди Европа да поеме огромна част от финансовата и военната отговорност за защитата на Украйна.

От встъпването в служба на Тръмп няма нови известия за военна или оръжейна помощ от страна на Съединени американски щати за Украйна.
Срещата в Рамщайн ще се организира на 4 юни 2
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР