Ракитово се вдигна на протест срещу отстраняването на кмета си.

...
Ракитово се вдигна на протест срещу отстраняването на кмета си.
Коментари Харесай

Ракитово се вдигна на протест срещу отстраняването на кмета си

Ракитово се подвигна на митинг против отстраняването на кмета си.

 След 5 месеца на власт: Отстраниха кмета на Ракитово Виж още

Георги Холянов получи поддръжка от жителите на общината, които довечера се събраха на проведен от жителите митинг в обществените мрежи. Повече от 200 души излязоха на площада, а близо 400 са подписали петиция, с цел да изкажат своята съпричастност към кмета на община Ракитово, който беше отхвърлен от служба с решение на Общинската изборна комисия. Мотивите на партийните представители на комисията след попаден сигнал са, че кметът ръководи търговски сдружения след встъпването си в служба.

Хората, пристигнали да поддържат Холянов, останаха час и половина на площада пред общината, носейки плакати, призоваващи към правдивост и правота на изказванията на ОИК, че кметът е нарушил закона.

Самият Холянов пристигна, с цел да благодари на събралото се голям брой и ги увери, че, " макар опитите за дискредитирането му, той ще продължи да работи за богатството на общината и нейните поданици, даже с още по-голям хъс и предпочитание за смяна ".

 Снимка: Фейсбук

Казусът с Георги Холянов и неговото премахване

Общинската изборна комисия (ОИК) Ракитово заседава във връзка подаден сигнал против Георги Холянов от името на Димитър Делиев, който касае изказване, че е шеф и едноличен притежател на три търговски сдружения, а точно " Цвета къмпани ", " Кос - Хол 1 " и " Кос - Хол 2 ", което по смисъла на закона е нарушаване, защото кметовете на общини не могат да правят комерсиална активност, да бъдат контрольори, шефове и прокуристи на търговски сдружения по време на своя мандат.

Сигналът, подаден в Комисията е изцяло безпочвен, защото откогато Холянов е кмет не е нито шеф, нито пълномощник, търговски прокурист или шеф на посочените сдружения. Никога не е упражнявал активност като едноличен търговец, съучастник в събирателно сдружение или безкрайно виновен съучастник в командитно сдружение и така нататък, твърди самиият той.

Освобождаването му като шеф в комерсиалните сдружения, без да трансферира дяловете си, е напълно съобразено със закона и настоящата правосъдна процедура на Административния съд в Пазарджик, прибавя Холянов.

Нзабавно след избирането му за кмет на общината е подхванато освобождението му като шеф на притежаваните от него търговски сдружения, както и освобождението му като шеф на два клона към едно от тези сдружения, с което той твърди, че изцяло е извършил условията на закона.

Георги Холяноов ще апелира в съда решенията на ОИК.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР