Ракетата-носител Союз-2.1а с транспортния товарен кораб Прогрес МС-26 бе изстреляна от

...
Ракетата-носител Союз-2.1а с транспортния товарен кораб Прогрес МС-26 бе изстреляна от
Коментари Харесай

Прогрес МС-26 потегли към МКС

Ракетата-носител " Союз-2.1а " с транспортния товарен транспортен съд " Прогрес МС-26 "  бе изстреляна от космодрума Байконур, оповестява " Интерфакс ".

Изстрелването на ракетата се състоя в 05:25 българско време от 31-ва площадка на космодрума Байконур.

Полетът на галактическия транспортен съд до Международната галактическа станция (МКС) ще се организира по двудневен график . Скачването към модула " Звезда " на съветския сегмент на МКС е планувано за 17 февруари в 08:12 ч. московско време. Според Роскосмос ще остане в орбита 180 дни.

В материалите на държавната корпорация за изстрелването се отбелязва още, че по време на полета ще направи 34 обиколки към Земята, като пътуването до станцията ще продължи 50 часа и 47 минути.
 Ракетата
Ракетата " Союз-2.1в " изведе в орбита спътника " Космос-2568 "

В интерес на съветското министерство на защитата

Корабът ще достави към 2,5 тона товар на станцията -  1478 тона инсталация и съоръжение за станциите, опаковки за научни опити, облекло, храна, медицински и санитарни артикули, 580 кг гориво, 420 кг питейна вода и 40 кг азот.

На МКС ще дойде и съоръжение за научния опит " Перспектива-КМ " , чийто дизайн космонавтите ще конфигурират на дребния проучвателен модул " Поиск " по време на бъдеща галактическа разходка.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР