Рафаел Надал загуби своя 1/8-финален мач на тенис турнира от

...

Травма попречи на Надал да се противопостави на Шаповалов в Рим

Рафаел Надал загуби своя 1/8-финален мач на тенис шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Рим. Испанецът не съумя да отбрани трофея, откакто отстъпи на Денис Шаповалов с 6:1, 5:7, 2:6.

Отлична игра на " матадора " му разреши да реализира два пробива в първия сет. Във втората част играта бе надалеч по-оспорвана. И двамата тенисисти си размениха по един пробив и се стигна до резултат 5:5. Канадският играч завоюва подаването си на нула и реализира нов пробив, с цел да изравни в сетовете.

В решаващия трети сет 21-кратният първенец от Големия шлем не бе в най-хубавото си физическо положение. Контузия на ходилото му попречи да се движи свободно по корта. Равенството се резервира до 2:2, само че 23-годишния тенисист доминираше до края на дуела, с цел да се поздрави с успеха след 2 часа и 39 минути игра.

Hard to watch

A difficult end to the night for in Rome...
— Tennis TV (@TennisTV)

В идващия кръг Денис Шаповалов ще се изправи против Каспер Рууд, който надигра Дженсън Бруксби с 6:3, 6:4.