Рафаел Надал отпадна от турнира по тенис в Барселона с

...

Надал отпадна от турнира в Барселона

Рафаел Надал отпадна от шампионата по тенис в Барселона с награден фонд от 2,938 милиона евро. В среща от втория кръг испанецът загуби след 5-7, 1-6 от. Мачът продължи час и 52 минути.

12-кратният първенец Надал позволи съдбоносен пробив за 5-6 в първия сет, след което австралиецът сервира сполучливо, повеждайки в дуела. Във втората част четвъртият в главната скица Де Минор имаше съществено предимство. Той проби на три пъти завоюва подаването на испанеца и победи.

В третия кръг Алекс де Минор ще се изправи против Даниел Алтмайер или Артур Филс.

Рафаел Надал игра първия си шампионат от януари, когато доближи до четвъртфиналите в Бризбън. Загубата е едвам пета за него в 72 срещи в Барселона.

Поставеният под номер 3 Каспер Рууд също продължава в третия кръг. Норвежецът в профил французина Александър Мюлер след 6-3, 6-4. В идващия кръг Рууд ще играе против Джордън Томпсън.

Французинът Юго Юмбер, шести в главната скица, обаче отпадна. Юмбер загуби 4-6, 4-6 против Душан Лайович от Сърбия.
Източник: flashnews.bg