Рафаел Надал нокаутиран в първия кръг на потенциалното последно участие на Откритото първенство на Франция
Рафаел Надал сподели, че не желае празненство за овакантяване на Откритото състезание на Франция, само че въпреки всичко го получи, защото отхвърли на Александър Зверев в първия кръг на Роланд Гарос.
14-кратният първенец, прочут като „ Кралят на клея “, беше развълнуван от фамилията, приятелите и противниците си на сцената на най-големите си триумфи.
Непоставен след дългото неявяване заради травма и към момента надалеч под върха на силите си, Надал имаше злощастие да се натъкне на намиращия се във форма номер четири в света в първия кръг.
Но Надал даде сериозен мач на 27-годишния, с 10 години по-млад от него и любимец за купата, преди да отстъпи с 6-3 7-6 (5) 6-3 пред обожаващия и прочувствен Филип Публиката на Chatrier.
Испанецът беше споделил на уредниците на шампионата предходната седмица, че не желае гала за прощаване, защото няма да „ затвори вратата “ при завръщането си на изложбата в Париж.
Изглежда обаче, че никой не е получил бележката. Местата зад ложите на...
Прочетете целия текст »




