Рафаел Надал е новият-стар носител на титлата от тенис турнира

...

Надал взе сладък реванш от Джокович и вдигна девета титла в Рим

Рафаел Надал е новият-стар притежател на купата от тенис шампионата на клей в Рим. Във финала в италианската столица испанският тенисист победи Новак Джокович с 6-0, 4-6, 6-1 за близо 2 часа и 30 минути игра и по този метод взе сладостен реванш за разгромното си проваляне от него на Аустрелиън Оупън през януари. Надал взе девета купа в Рим, като загуби единствено един сет по време на цялата конкуренция.

Рафа не даде никакъв късмет на Джокович в първия сет, когато проби подаването му цели три пъти за унизителното 6-0. Във втория сет Джокович се подвигна, само че още веднъж Надал беше малко по-опасният състезател на корта. Въпреки това, сърбинът се добра до 5-4 в своя изгода и проби подаването на Надал, с цел да вкара мача в решителна трета част. Там още веднъж стопанин беше Надал, който този път даде гейм на огромния си противник и още веднъж взе сервиса му три пъти. Това беше задоволително за крайната победа на Краля на клея. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg