Работната група, назначена със заповед на кмета Здравко Димитров да

...
Работната група, назначена със заповед на кмета Здравко Димитров да
Коментари Харесай

Чисти ли са сметките в градския транспорт? Ревизорите се отч...

Работната група, назначена със заповед на кмета Здравко Димитров да ревизира дали са чисти сметките за разплащане в градския превоз, към този момент е подготвена с отчет. Градоначалникът беше дал период до 10 ноември експертите от вътрешноведомствения надзор на Община Пловдив да ревизират има ли нарушавания при изплащането на дотациите и обезщетенията на транспортните компании, които обслужват 29-те автобусни линии в града.

Ревизорите трябваше да открият дали в Общинското дружество „ Организация и надзор на транспорта” се съблюдава механизмът за финансирането на преференциалните пътувания и загубите от нерентабилните курсове и линии, декларирани със счетоводни документи от превозвачите пред Оперативна програма ОКТ. Правилата за дотациите са признати от Общинския съвет още през 2012 година и до момента не са променяни.

Одиторите се събират през днешния ден да обсъдят резултатите от инспекцията, след което ще рапортуват на кмета, в това число за ограниченията, в случай че се постанова да бъдат подхванати.

Вътрешната проверка в Оперативна програма ОКТ беше назначена, откакто пловдивската прокуратура повдигна обвиняване на притежателите на компаниите „ Хеброс бус” и „ Автотранс 2000” Веселин Дошков и Димитър Чолаков, че посредством дотациите се източват бюджетни средства. За пояснения в прокуратурата беше привикан и шефът на Оперативна програма ОКТ инж. Пламен Вълков. Дошков и Чолаков бяха пуснати против гаранция от по 20 000 лв.. Те отхвърлят да са показали документи с погрешно наличие.

Здравко Димитров беше внимателен с мненията и остави правораздавателните органи да решат дали двамата превозвачи са отговорни, или не. Той обаче незабавно изиска екипът от инспекторите да ревизира сметките в предприятието, което прави разплащането с транспортните компании.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР