Пробивът под Централна гара в Пловдив навлиза във финален етап
Работата по пробива и жп възел Пловдив върви по график и навлиза в финален стадий. Работните действия по пасарелките и оборудванията в региона напредват, в това число построяването на асансьори, които ще обезпечат по-добра досегаемост за пешеходците.
Прочетете още
Въпреки че елементи от плана към този момент са в употреба или са съвсем подготвени, стартирането на придвижването за коли в подземното оборудване евентуално ще се забави. Все още предстоят основни действия, които би трябвало да бъдат изпълнени. След довършването на сериозната тройна хидроизолация и работата по структурата на подземния тунел, следва построяването на системите за връзка, електрификация, вентилация и така нататък Предстои върху дебелата 60-сантиметрова бетонна дънна плоча да се постави асфалтова настилка. Предвидено е по план да се постави асфалт на 2 пласта. Намеренията на този стадий са прерязването на лентата да е към началото на образователната година.
Припомняме, че общата дължина на оборудването е към 800 метра, като подземната му част е 580 метра. Височината му е 5,5 метра, а е необятно 24 метра, като в зоните, в които ще бъдат построени спирките за градския превоз уширението е до 34 метра. Подземният тунел е разграничен на две от колонада сред двете платна с по 2 ленти и разграничителни линии. Въпреки че по план ще бъдат построени и тротоари, те ще имат единствено обслужваща функционалност, защото пробивът не е очакван за пешеходно прекосяване. Затова и сред пробива и пешеходния подлез под гарата, който води към коловозите, няма топла връзка – даже и в частта на автобусните спирки.
Проектът „ Развитие на железопътен възел Пловдив “ е измежду най-значимите инфраструктурни вложения в страната, с обща стойност над към 298 млн. лв. и планувано довеждане докрай до края на септември тази година. Проектът включва рационализация на стоманения път, контактната мрежа, сигнализацията, нови надлези, пасарелки и основния пробив, който ще усъвършенства доста подвижността и свързаността в Пловдив и района. Финансирането е обезпечено от Механизма за свързване на Европа и държавния бюджет.
Прочетете още
Въпреки че елементи от плана към този момент са в употреба или са съвсем подготвени, стартирането на придвижването за коли в подземното оборудване евентуално ще се забави. Все още предстоят основни действия, които би трябвало да бъдат изпълнени. След довършването на сериозната тройна хидроизолация и работата по структурата на подземния тунел, следва построяването на системите за връзка, електрификация, вентилация и така нататък Предстои върху дебелата 60-сантиметрова бетонна дънна плоча да се постави асфалтова настилка. Предвидено е по план да се постави асфалт на 2 пласта. Намеренията на този стадий са прерязването на лентата да е към началото на образователната година.
Припомняме, че общата дължина на оборудването е към 800 метра, като подземната му част е 580 метра. Височината му е 5,5 метра, а е необятно 24 метра, като в зоните, в които ще бъдат построени спирките за градския превоз уширението е до 34 метра. Подземният тунел е разграничен на две от колонада сред двете платна с по 2 ленти и разграничителни линии. Въпреки че по план ще бъдат построени и тротоари, те ще имат единствено обслужваща функционалност, защото пробивът не е очакван за пешеходно прекосяване. Затова и сред пробива и пешеходния подлез под гарата, който води към коловозите, няма топла връзка – даже и в частта на автобусните спирки.
Проектът „ Развитие на железопътен възел Пловдив “ е измежду най-значимите инфраструктурни вложения в страната, с обща стойност над към 298 млн. лв. и планувано довеждане докрай до края на септември тази година. Проектът включва рационализация на стоманения път, контактната мрежа, сигнализацията, нови надлези, пасарелки и основния пробив, който ще усъвършенства доста подвижността и свързаността в Пловдив и района. Финансирането е обезпечено от Механизма за свързване на Европа и държавния бюджет.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




