Зам.-кметът Дъров: Съдът отхвърли жалбата на „Капитолия“ и потвърди правото на Столична община
Работата по унищожаване на противозаконните структури в Борисовата градина продължава
„ Нямаме безусловно никакви терзания от юридическо естество и съдът преди малко го удостовери с предписание, с което напълно отхвърля жалбата на ползвателите. За нас като администрация законосъобразността на нашите дейности постоянно е била без подозрение – Столична община просто извършва Закона и влезнало в действие правосъдно решение, а опитите за процедурен бойкот в последната минута претърпяха цялостен неуспех. “
Това съобщи заместник-кметът на Столична община по правни въпроси Стефан Дъров във връзка опитите на ползвателите на “Капитолия ” да спрат премахването, посредством правосъдни производства по реда на Административнопроцесуалния кодекс (АПК), оспорвайки фактическите дейности на Столичната община по премахването на противозаконните обекти и ограждането на терена. Административният съд София-град (АССГ) удостовери законосъобразността на дейностите на Столична община и отряза следващия опит да се осуети освобождението на терена в интерес на столичани.
Никой не може да черпи права от личното си нелегално поведение
„ Жалбата на ползвателите, че оградата пречела на комерсиалната им активност, бе демонстрация на извънреден цинизъм. Има един главен юридически и житейски принцип: никой не може да черпи права от личното си противоправно държание. “Капитолия ” са завзели този парцел безусловно нелегално от години и претенциите им за бизнес комфорт в публичен парк са неуместни. Радвам се, че Съдът удостовери тази позиция, “ безапелационен е зам.-кметът Дъров.
Той акцентира, че ограждането на обекта остава в действие като наложителна по закон и неотложна мярка за сигурност: „ Това е строителна площадка в сърцето на най-посещавания парк в София. На метри отсам минават хиляди жители, деца с колела и тротинетки. Демонтират се тонове солидни железни структури. Ние няма да рискуваме сигурността и живота на нито един софиянец в името на нечия противозаконна търговия. “
След разпореждането на Съда дейностите на място в Борисовата градина не престават с цялостна мощ под контрола на общинските чиновници. Асфалтът към пилоните към този момент е разкопан, с цел да се открият анкерните болтове и структурите да бъдат отстранени радикално.
„ Нямаме безусловно никакви терзания от юридическо естество и съдът преди малко го удостовери с предписание, с което напълно отхвърля жалбата на ползвателите. За нас като администрация законосъобразността на нашите дейности постоянно е била без подозрение – Столична община просто извършва Закона и влезнало в действие правосъдно решение, а опитите за процедурен бойкот в последната минута претърпяха цялостен неуспех. “
Това съобщи заместник-кметът на Столична община по правни въпроси Стефан Дъров във връзка опитите на ползвателите на “Капитолия ” да спрат премахването, посредством правосъдни производства по реда на Административнопроцесуалния кодекс (АПК), оспорвайки фактическите дейности на Столичната община по премахването на противозаконните обекти и ограждането на терена. Административният съд София-град (АССГ) удостовери законосъобразността на дейностите на Столична община и отряза следващия опит да се осуети освобождението на терена в интерес на столичани.
Никой не може да черпи права от личното си нелегално поведение
„ Жалбата на ползвателите, че оградата пречела на комерсиалната им активност, бе демонстрация на извънреден цинизъм. Има един главен юридически и житейски принцип: никой не може да черпи права от личното си противоправно държание. “Капитолия ” са завзели този парцел безусловно нелегално от години и претенциите им за бизнес комфорт в публичен парк са неуместни. Радвам се, че Съдът удостовери тази позиция, “ безапелационен е зам.-кметът Дъров.
Той акцентира, че ограждането на обекта остава в действие като наложителна по закон и неотложна мярка за сигурност: „ Това е строителна площадка в сърцето на най-посещавания парк в София. На метри отсам минават хиляди жители, деца с колела и тротинетки. Демонтират се тонове солидни железни структури. Ние няма да рискуваме сигурността и живота на нито един софиянец в името на нечия противозаконна търговия. “
След разпореждането на Съда дейностите на място в Борисовата градина не престават с цялостна мощ под контрола на общинските чиновници. Асфалтът към пилоните към този момент е разкопан, с цел да се открият анкерните болтове и структурите да бъдат отстранени радикално.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




