Работата по изграждане на лаборатория в Пловдив, в която да

...
Работата по изграждане на лаборатория в Пловдив, в която да
Коментари Харесай

Шефът на МВР-Пловдив: Идеята за лаборатория за изследване на...

Работата по създаване на лаборатория в Пловдив, в която да се изследват експресно кръвни проби на водачи за опиати е на стадий, какъвто я оставих през лятото на 2023 година Това разяснява шефът на полицията в града под тепетата старши комисар Васил Костадинов във връзка заложен въпрос по кое време тук ще проработи такава лаборатория. 

Той напомни, че Пловдив е бил на финалната права, когато внезапно всичко било спряно. " Пловдивската дирекция беше извървяла целия път - на прага на социална поръчка, тогава беше обезпечено нужното финансиране, бяха назначени двама чиновници. Но всичко спря, когато министър стана Калин Стоянов ", разяснява Костадинов. 

Както " Марица " тогава писа, Министерство на вътрешните работи в града под тепетата беше единствената дирекция в страната с обезпечено финансиране от Фонда за пътна сигурност за закупуване на нов газхоматограф. Идеята е въпросната лаборатория да се обитава в постройката на ул. " Волга ". За задачата даже беше ремонтирано и оборудвано помещение за задачата.

Тогавашният министър на вътрешните работи приключи процедурата с концепцията всички огромни дирекции в страната да вървят дружно по осъществяване на тези планове. След това, обаче, полицията в Бургас съумя независимо да осъществя концепцията за лаборатория, достави се с нужната инсталация и от началото на лятото на 2024 година към този момент прави такива проучвания. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР