Мароко приема Сенегал за финала на Купата на Африка. Ето какво трябва да знаете
РАБАТ, Мароко (AP) — Мароко е хазаин на Сенегал на финала на Купата на Африканските народи в неделя, поставяйки завършек на четириседмичен шампионат, който сподели най-хубавия футбол на континента.
Мароко ще се надява също по този начин да обезпечи най-хубавите уреди, игрища и инфраструктура за шампионат на континента, защото продължава подготовката си да бъде Световно състезание през 2030 година съ-домакин.
Вероятно ще има още един пробив преди световния театър като хазаин на Купата на Африка през 2028 година, изместен с една година напред, с цел да разреши на Африканската футболна конфедерация да превключи надпреварата на четиригодишен цикъл, който го привежда в сходство с календара на ФИФА.
Малко страни в Африка биха могли да бъдат домакини на събитието в толкоз къс период. Мароко, което влага съществено във футболна и транспортна инфраструктура, също е хазаин на три поредни шампионата за Купата на Африка за дами, като третият стартира на 17 март.
Победа в шоуто п...
Прочетете целия текст »




