Пьотр Нестеров спечели титлата от турнира за мъже от веригата

...

Пьотр Нестеров спечели титлата на турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour в София

Пьотр Нестеров завоюва купата от шампионата за мъже от веригата UTR Pro Tennis. Надпреварите за мъже и за дами с награден фонд от по 20 хиляди $ се организираха на кортовете на Търговска колегия " Люлин 6 " в София.

На финала Нестеров поведе със 7:6(6), 3:0 преди Габриел Донев да се откаже. Така той завоюва купата с шест следващи победи без да загуби сет.

При дамите победи Виктория Дема (Украйна), която победи на финала Карола Беженару (Великобритания) с 6:2, 7:6(5).

В околните месеци България ще бъде хазаин на още три шампионата от веригата UTR Pro Tennis. От 30 октомври до 5 ноември ще има шампионат за мъже на кортовете на Търговска колегия " Локомотив " в Пловдив. От 27 ноември и 4 декември пък Благоевград ще бъде хазаин на два шампионата за дами.