Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите в Шарм Ел Шейх

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд от 15 хиляди $.

Във втория кръг на конкуренцията националът на България за купа " Дейвис " надви с 6:3, 7:6(3) над английския квалификант Майкъл Шоу за час и 54 минути.

Нестеров завоюва всички геймове в мача, в които сервираше, осъществя два пробива, а в тайбрека на втория сет наниза седем следващи точки, с цел да го обърне от 0:3 точки.

За място на полуфиналите 20-годишният Нестеров ще играе против различен английски квалификант Хамиш Стюарт.В конкуренцията на двойки българинът и Алес Бекли (Република Южна Африка), сложени под номер 4,  също доближиха до четвъртфиналите след победа над италианците Кристиан Кампезе и Самуел Руджери с 6:2, 6:1. Следващите им съперници  ще бъдат Карийм Ал Алаф и Джошуа Ший от Съединени американски щати.