Пьотр Нестеров от тенис клуб "Черно море Елит", гр.Варна до

...

Пьотр Несторов и Катерина Димитрова се класираха за Мастърс турнири в Италия

Пьотр Нестеров от тенис клуб "Черно море Елит ", гр.Варна до 16 година и Катерина Димитрова от "Локо 98 ", гр.Пловдив до 14 година се класираха за Мастърс шампионатите в Реджо ди Калабрия (Италия). Родните ни гении ще премерят сили с най-хубавите осем в Европа. Надпреварата ще се организира от 5-ти до 7-ми октомври и в нея ще вземат присъединяване осемте най-хубави при юношите и девойките до 14 и до 16 годишна възраст.

Национален треньор на българите за надпреварата е Кристиян Илиев. През тази година Нестеров завоюва три трофеи от шампионати на Тенис Европа. Пьотр победи на шампионата до 16 год. от първа категория в Сараево (Босна и Херцеговина) и в конкуренциите от второкласен в Лида (Беларус) и Панчево (Сърбия). Нестеров е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „ Sport Depot ".

През тази година БФТенис и Sport Depot подписаха контракт за поддръжка на най-хубавите български гении. Катерина Димитрова Търговска колегия "Локо 98 ", гр.Пловдив завоюва две трофеи на шампионати от първа категория до 14 година и 16 година в Регенсбург (Германия). Турнирите от висока категория в България на Търговска колегия „ Дема “ до 16 година и в Албена до 14 година също помогнаха за положителното класиране на родните гении. По традиция БФТенис обезпечава присъединяване на всичките класирали сe български участници на Мастърс шампионата на Тенис Европа.

На „ Мастърс " шампионата в Реджо Калабрия (Италия) през предходната година, Антъни Генов TK "Авеню ", гр.Бургас завоюва второ място при юношите до 16 годишна възраст. При девойките до 14 год. Дария Радулова TK "Августа Траяна ", гр.Стара Загора завоюва влиятелното пето място.