Пьонгчанг. Четиримата българи разочароваха с представянето си в спринта на

...

Спорт: Красимир Анев завърши 37-и в спринта по биатлон на 10 км

Пьонгчанг. Четиримата българи разочароваха с представянето си в спринта на 10 километра на шампионата по биатлон за мъже на зимните олимпийски игри в Пьончан. Красимир Анев приключи на 37-а позиция след две неточности в стрелбата и минута и половина след водача. Владимир Илиев остана 54-и, а Антон Синапов - 56-и. Най-назад в подреждането от българските спортисти бе Димитър Герждиков, който приключи на 81-о място от 87 състезатели.
Германецът Арнд Пайфер завоюва купата в спринта. Той стреля без неточност в двете стрелби и донесе второ злато за Германия от шампионата по биатлон след купата на Лаура Далмайер в спринта за дами през вчерашния ден. Втори остана Михал Кръчмар от Чехия, следван от италианеца Доминик Виндиш.
Големите водачи в конкуренцията на 10 км – Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) и Мартен Фуркад (Франция) бяха неузнаваеми на стрелбището и записаха надлежно 4 и 3 неточности, което ги изхвърли от почетната стълбичка. Бьо приключи чак 31-и, а французинът остана 8-и.
Източник: focus-news.net