Путин иска да раздели света на сфери на влияние. Такова

...
Путин иска да раздели света на сфери на влияние. Такова
Коментари Харесай

Андрей Ковачев: Управляващите в Кремъл използват варварски средства

Путин желае да раздели света на сфери на въздействие. Такова мнение изрази в ефира на „ Офанзива с Любо Огнянов ” по Нова нюз евродепутатът от ГЕРБ Андрей Ковачев.

„ Това не е съвместимо нито с интернационалното право, нито с разбирането за народна власт. Разбирането за суверенитет на всяка страна е, че тя сама взема решение къде желае да бъде член - дали в Европейския съюз и, в НАТО, или някъде другаде. Това е фундаментално разграничение, което имаме с ръководещите сега в Кремъл, които, несъмнено, употребяват безусловно безчовечен средства ”, изясни Ковачев.

Относно помощта за Украйна, той разясни, че „ главната цел е била да се помогне освен на украинските производители, само че и на страните, където има потребност от издръжка ”.

За дебатите за конституционни промени в Северна Македония

„ Когато искаш си част от едно общо европейско демократично семейство, проблемите, които е имало в предишното, би трябвало да останат там. Трябва да знаем какво се е случило в предишното, само че не да пренасяме омразата, дискриминирането от тогавашните столетия, в ХХI век ”, сподели още Ковачев.

Целия диалог гледайте във видеото.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР