Пуснаха движението в двете тръби на тунел Витиня на АМ

...
Пуснаха движението в двете тръби на тунел Витиня на АМ
Коментари Харесай

Пуснаха двупосочното движение в тунел Витиня

Пуснаха придвижването в двете тръби на тунел " Витиня " на Автомагистрала " Хемус " без ограничавания. Това оповестиха от Агенция " Пътна инфраструктура " (АПИ).

През юли прекосяването през тръбата за София бе лимитирано за дотъкмяване на трите напречни връзки сред двете тръби на оборудването, с цел да дава отговор на всички европейски условия за пътна сигурност.

Също по този начин бе възобновено и придвижването по виадуктите в платното за София при км 35+760 и в платното за Варна при км 33+910 и км 34+220. С стартирането на трафика по оборудванията на Автомагистрала " Хемус " се възвръща двупосочното придвижване на МПС над 12 тона по автомагистралата и се улеснява пътуването на всички водачи дни преди празниците за Коледа.

От АПИ прецизират, че по напречните галерии сред двете тръби на тунел " Витиня " в тръбата за София е работено през 2020 година, а през юли тази година бяха възобновени довършителните работи в тръбата за Варна. Две от галериите са пешеходни, а една е шосейна. В случай на повреда в една от тръбите те ще се употребяват за евакуация на хора и коли, както и за достъп на коли за спешна помощ, пожарни и други профилирани коли.

С осъществяването на тези действия тунел " Витиня " дава отговор на Директива 2004/54/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 29 април 2004 г . по отношение на минималните условия за сигурност за тунелите на Трансевропейската пътна мрежа. В оборудването са инсталирани противопожарни порти, електроинсталации, вентилационни боксове, осветяване и други

" Витиня " е най-дългият авто тунел в България. Дължината му е 1195 метра. Строителството му стартира през 1974 година Пуснат е в употреба през 1984 година

Виадуктите при 33-ти, 34-ти и 35-ти км са издигнати през 80-те години на предишния век и до момента не бяха ремонтирани. На двете уреди е осъществено увеличаване на пътната плоча, ремонт на основни стоманобетонови греди, замяна на лагери и дилатационни фуги. Изградени са нови тротоарни блокове, положена е нова хидроизолация и асфалтобетонова настилка, колекторна система и други

На виадукта при 34-ти км е възобновена носимоспособността на ригел при един от стълбовете на оборудването. На оборудването при 35-ти км в платното за София е работено по антикорозионната отбрана на стоманената структура, построена е колекторна система и др.
Източник: news.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР