ПСВ Айндховен загуби с 2:3 от Ница във втората си

...

ПСВ загуби от Ница във втората си контрола

ПСВ Айндховен загуби с 2:3 от Ница във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Швейцария. Холандците направиха 0:0 със Сион в първата си инспекция.

ПСВ стартира добре, пресираше противника и създаваше шансове. Сам Ларенс откри резултата, а Коди Гакпо пропусна отлична опция да удвои задатъка. Французите изравниха от нищото посредством Исан Сако, а до почивката към този момент водеха, откакто Алън Сен-Максиман се разписа. След почивката головите положения бяха необичайност, само че Расин Коли означи нов гол за Ница след удар с глава. В самия край Жоел Пирое понижи за крайното 2:3.

All over in Vevey. Le Gym begin their pre-season with a win over @psv, who finished in second place in the Dutch league last season.#OGCNPSV 3-2 pic.twitter.com/3qiA1aeEjO
— OGC Nice (@ogcnice_eng) July 7, 2019
Новите попълнения на ПСВ Ибрахим Афелай, Брума и Тони Лато не взеха присъединяване в контролата. С този мач завърши първата част от подготовката на отбора, който се връща в Айндховен, а в петък му следва другарска среща против гръцкия Арис.