ПСВ Айндховен спечели Купата на Нидерландия след успех с 3:2

...

ПСВ Айндховен спечели Купата на Нидерландия

ПСВ Айндховен завоюва Купата на Нидерландия след триумф с 3:2 след дузпи над Аякс (Амстердам). Редовното време и продълженията приключиха при резултат 1:1, а при наказателните удари играчите на Аякс пропуснаха три пъти. Финалът беше повтаряне на миналогодишния, където ПСВ Айндховен още веднъж победи.

Аякс поведе на стадион Фейенорд в Ротердам с помощта на автогол на Джарад Брантуайти в 42-ата минута. В 67-ата минута Торган Азар сподели скоростта си и след подаване на Шави Симонс изравни.

При наказателните удари Брайън Броби, Юриен Тимбер и Едсон Алварес пропуснаха за Аякс при втората, третата и петата дузпа. За ПСВ Айндховен точни бяха Торган Азар за 1:1, Ануар Ел Гази и Фабио Силва при последния опит в мача.

Бившият футболист на ПСВ Айндховен Стивън Бергвайн, който към този момент играе за Аякс, проби по крилото и центрира остро. Брантуайти, който играе чартърен от Евертън, опита да почисти, само че ритна топката нескопосано и я прати в личната си врата. Второто полувреме беше с повече доминация за ПСВ и те стигнаха разумно до изравняването, откакто Азар получи паса по земя от Симонс.