ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха 1:1 в протоколен мач от

...

ПСВ не успя да надвие лежерен Арсенал в протоколен мач

ПСВ Айндховен и Арсенал приключиха 1:1 в протоколен мач от група " В " на Шампионската лига.

Двата тима изиграха доста забавно първо полувреме, в което нацелиха по една греда. " Филипсите " имаха самодейността, само че последователно я сдадоха и малко преди почивката Еди Нкетия откри резултата след майсторско осъществяване.

Любопитното е, че това беше единственият прецизен удар и за двата тима до добавеното време на първата част (спасен шут на Бакайоко), като неточните стрелби бяха 8:3 в интерес на нидерландците. Лондончани обаче бяха тези, които владееха топката в по-голяма част от времето (57%).
 Снимка 645849
Източник:

Само пет минути след рестарта на играта Йорбе Вертесен изравни резултата, откакто беше спрян от гредата през първата част. ПСВ впечатли най-много с обстоятелството, че измежду титулярите имаше цели шестима от академията на клуба.

До края на мача ПСВ беше по-добрият тим и насочи още два точни удара, против огромен пропуск на Тросар за " артилеристите " в 97-ата минута. Гостите несъмнено нямаха огромно предпочитание да играят този мач без значение.