ПСЖ разгроми последния в Лига 1 Дижон с 4:0 в

...

ПСЖ си го изкара на последния в Лига 1

ПСЖ разгроми последния в Лига 1 Дижон с 4:0 в мач от 27-ия кръг във френското състезание. По този метод първенците се върнаха на победния път след загубата от Монако предходната седмица.

Гостите стартираха чудесно и още в 6-ата минута откриха резултата. Абду Диало центрира в наказателното поле, където Мойс Кийн осъществя в долния ляв ъгъл.

В 30-ата минута парижани получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Берсант Селина. Килиан Мбапе застана зад топката и осъществя в долния ляв ъгъл.

В началото на втората част ПСЖ направи резултата типичен. Рафиня подаде към Килиан Мбапе, след което нападателят овладя и невъзмутимо осъществя в долния десен ъгъл.

Малко по-късно попадение на Юлиан Дракслер бе анулирано поради засада, а по-късно Пабло Сарабия можеше да означи нов гол, само че Антони Рачопи превъзходно мазета.

В 82-ата минута гостите оформиха крайния резултат. Данило бе изтърван в наказателното поле и с глава осъществя.

Домакините сътвориха единствената си заплаха в заключителните минути на дуела, само че Кейлор Навас се намеси уверено след изстрел на Берсант Селина.

С постигнатия триумф ПСЖ приближи водача Лил на една точка, събирайки 57, само че „ песовете “ се са с мач по-малко. От своя страна Дижон остава на последното място с 15 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `