ПСЖ е новият носител на Купата на Франция след 2:1

...

Мбапе се сбогува с ПСЖ с трофей след хулигански сблъсъци и зрелищен финал

ПСЖ е новият притежател на Купата на Франция след 2:1 във финала против Лион. Мачът бе ужасно шоу с купища голови положения и офанзиви, страсти, двуостра игра и прекрасен футбол.

Усман Дембеле откри в 22-рата минута, а Фабиан Руис удвои в 34-ата, като като че ли интригата бе убита. Но Лион се върна в играта, изпусна шансове и справедливо понижи в 55-ата минута посредством Джейк О`Брайън.

До края голове не паднаха, а имаше най-малко 7 страхотни спасявания на двамата вратари.

Шоуто завърши с успех на гранда от столицата, а Килиан Мбапе първи подвигна трофея, с което поставя завършек на кариерата си в ПСЖ.
 Снимка: AP/БТА
Суперзвездата си потегля с 6 трофеи и 4 купи на страната за 7 сезона в Париж, като за този интервал се трансформира в един от най-силните футболисти на планетата.

Мбапе си потегля и евентуално още тази седмица ще бъде разгласен прехвърлянето му в Реал Мадрид като свободен сътрудник.

Преди финала пък стотици почитатели на двата отбора се сбиха на автомагистралата към Лил, където бе мачът.

Има ранени, съвсем разрушена бензиностанция с прилежащия към нея магазин, както и един разпален рейс, който дълго бе гасен от полицията и блокира напълно придвижването по аутобана.
Източник: dnesplus.bg