Психиатърката от Пловдив д-р Инна Бончева, която е обвинена в

...
Психиатърката от Пловдив д-р Инна Бончева, която е обвинена в
Коментари Харесай

БЛИЦ TV: Психиатърката, точила здравната каса, се прави на ударена в съда

Психиатърката от Пловдив доктор Инна Бончева, която е упрекната в източването на над половин милион лв. от здравната каса, отхвърля всички обвинявания.

Днес пред районния съд тя сподели: „ Моля за по-лека мярка за неотклонение, не разбирам и даже не мога да квалифицирам обвиненията”.



Държавното обвиняване изиска доктор Бончева да бъде оставена за непрекъснато в ареста, тъй като е направила тежки закононарушения.



В психиатърката е открит подправен силиконов щемпел на РЗОК, с който е подпечатвала неистинен документи, въвеждала е в подвеждане чиновниците на здравната каса, изписвала е предписания на скъпи медикаменти, едната ампула от които коствала сред 70 и 90 лева на месец на пациенти, множеството от които въобще не са имали психологични отклонения.

Някои от тях живеят в чужбина и даже не знаят, че на тяхно име са издавани сходни предписания за параноидна шизофрения и нямат сходни болести. Други път са с доста по-леки от рода на депресии и не са приемали сходни медикаменти. На тяхно име обаче са били издавани предписания, а мулета против 30 лева, давани им от психиатърката, са взимали от аптеката скъпите лекарства.

Защитата на доктор Бончева – юрист Кутрянски, изрично отхвърли клиентката му да има виновност и изиска по-лека мярка. Тя ще бъде оповестена от съда в 16 часа.

Както БЛИЦ заяви , лекарката се яви в съда маскирана и с качулка.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР