Прозорците на сградата на китайското консулство в Одеса са били

...
Прозорците на сградата на китайското консулство в Одеса са били
Коментари Харесай

Русия удари китайското консулство в Одеса

Прозорците на постройката на китайското консулство в Одеса са били изпочупени при нахлуване на съветската войска. Окупаторите бомбардираха крайморския град с ракети и дронове. Областният шеф Олег Кипер разгласява фотография след нападението.

Русия нападна пристанищните градове Одеса и Миколаив през нощта за трета поредна нощ. Китай е основен съдружник на Русия и поддържа търговията сред двете страни. Според някои политически наблюдаващи Русия даже е полувасална страна на Китай и се преценява с всяка дума на Си Дзинпин, тъй като няма други съдружници в тази война.

„ Украинското външно министерство е в контакт с китайското посолство, с цел да откри нанесените вреди и да окаже нужното подпомагане “, сподели представителят на украинското външно министерство. По данни на украинските медии няма потърпевши хора в постройката на китайското консулство.

„ Агресорът случайно нападна пристанищна инфраструктура. Нанесени са вреди и на околните административни и жилищни здания, а също и на консулството на Китайската национална република. Това демонстрира, че агресорът не обръща внимание на нищо “, написа Кипер в „ Телеграм “. Украинският президент Володимир Зеленски съобщи във вечерното си видеообръщение, че 60 000 тона селскостопански артикули, предопределени за Китай, са били унищожени при съветско въздушно нахлуване.

Източник: skafeto.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР