ПРОВО, Юта (AP) — Ноа Уотърман и Джаксън Робинсън отбелязаха

...

Ноа Уотърман, Джаксън Робинсън водят номер 21 BYU до победа с 84-72 над Тексас

ПРОВО, Юта (AP) — Ноа Уотърман и Джаксън Робинсън означиха по 17 точки, с цел да поведат номер 21 BYU до 84- 72 победа над Тексас в събота.

Фусейни Траоре имаше 16 точки, шест битки и две блокирани удара, а Ричи Сондърс и Спенсър Джонсън прибавиха по 11 точки като Кугърс (15-5, 3-4 огромни 12) прекъсна серия от две загуби. BYU стреляха 64% от игра и надиграха Тексас с 40-26 в боята.

Дилън Дису поведе Лонгхорнс с 19 точки. Чендъл Уивър добави 15 точки, а Макс Абмас 12. Тексас (14-6, 3-4) вкара 17 точки след 15 загуби на BYU, само че изоставаше през цялото второ полувреме.

BYU откри мача с гореща пукотевица през второто полувреме. Cougars направиха девет поредни коша, с цел да изградят преднина от 72-55 при оставащи 8:30. Робинсън и Траоре имаха по три коша в серия.

Тексас в никакъв случай не се доближаваше на по-малко от девет точки през останалата част от пътя.

BYU надигра Тексас с 18-0 на багра в първите 10 минути на мача. Кугърс нападна...