Проучване установява, че 52% от новите модели, предлагани през 2025

...
Проучване установява, че 52% от новите модели, предлагани през 2025
Коментари Харесай

Над 50% от новите модели коли, предлагани на Острова сега са SUV

Проучване открива, че 52% от новите модели, предлагани през 2025 година от 35-те най-големи производители в Обединеното кралство, са вид SUV. Анализът сподели, че към този момент има 193 нови модела SUV-ове, налични за автомобилистите от 35-те най-големи производители в Обединеното кралство, спрямо едвам 30 през 2000 година (анализът включва SUV-ове и кросовъри).

Проучването разкри още, че всички 35 от най-популярните марки в Обединеното кралство в този момент оферират най-малко един SUV в гамата си, като 57% оферират пет или повече разновидността на SUV (20 от 35). Като се имат поради трите най-големи марки с максимален брой SUV-ове, има 46 разнообразни разновидността (18 от Audi, 15 от BMW и 13 от Mercedes). През 2000 година по-малко от половината от производителите, прегледани в изследването, са предложили SUV.

Все по-нарастващата известност на SUV колите се отразява в търсенето от страна на клиентите. Според Society of Motor Manufacturers & Traders, осем от десетте най-продавани автомобила досега през 2025 година са SUV, като единствено Vauxhall Corsa и Volkswagen Golf съставляват други категории коли. По сходен метод осем от топ 10 на най-продаваните коли през 2024 година са SUV като Ford Puma, Kia Sportage, Nissan Qashqai, Nissan Juke и Tesla Model Y които са в челната петица.

Продължаващото бързо повишаване търсенето на този жанр каросерия докара до 18% нарастване на новите SUV модели през 2025 година по отношение на 2024 година Освен това от 193-те налични разновидността 33% са електрически (64). Ford Puma е най-продаваният модел в Обединеното кралство през март и първото тримесечие на годината.

Традиционно известните стилове каросерии са претърпели внезапен спад в наличността при 35-те най-големи проучени производители, като 52% от новите коли, налични през днешния ден, са SUV-ове. По-специално, MPV-тата са намалели с над 70% от пика си до 22 модела (в съпоставяне със 75 през 2011-2015 г.), а вариантите за хечбек са намалели с 46% за същия интервал, от 100 разновидността до единствено 54.
Характеристики като високата позиция на шофиране, гъвкавото вътрешно пространство, огромният багажник и евентуалните офроуд благоприятни условия вършат SUV-овете прелъстителен жанр на каросерия за потребителите, тъй че не е изненадващо, че производителите се надпреварват да задоволят това търсене с все по-разнообразно предложение на нови модели.

Разбира се, това нарастване на апетита за SUV-ове значи, че има по-малко търсене на други типове коли, като изборът на MPV-та по-специално е намалял на пазара на нови коли. Купувачите, които търсят един от тези по-малко търсени стилове каросерия, биха се справили добре, в случай че се извърнат към пазара на използвани коли, където към момента има доста модели които дават отговор на всички ценови диапазони и потребности.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР