Противоградна ракета уцели снощи двор в Калугерово. Луд късмет имали

...
Противоградна ракета уцели снощи двор в Калугерово. Луд късмет имали
Коментари Харесай

Ракета за градушки уцели двор в Калугерово

Противоградна ракета уцели нощес двор в Калугерово. Луд шанс имали жителите, тъй като се прибрали единствено 15 минути преди да им „ кацне “ непредвидената гостенка на моравата. Дотогава навръх това място играели с топка двете им деца, на 14 и 10 години.

На мястото се е образувало „ гнездо “ с дълбочина към 2 см, описа пред „ Пазарджишка Марица “ майката Лидия Моллова. Не ми се мисли какво щеше да се случи, в случай че беше паднала на нечия глава! Дете, възрастен – все е човек, щеше да го остави на място при такава мощ. Да е къща, да е кола – купува се, само че живот не се връща!

Макар и рядко, стават такива произшествия, признава шефката на Дирекцията за битка с градушките Диана Илкова. Техника е, постоянно се чака и непредвиденото.

Тя изясни, че в случай че се случи такова нещо, хората незабавно би трябвало да подадат сигнал на 112 или да се обадят в Дирекцията за битка с градушките на тел. 034/44 68 78. Практиката е на място да се изпратят експерти, с цел да вземат отломките. По предписание те не са рискови, тъй като падат към този момент взривени, детонацията е във въздуха. Но с цел да се сведе до най-малко рискът, не е желателно да се пипат.

Подробности по случая четете в хартиеното ни издание.

 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР