Западът отново заговори за преговори по Украйна
Противниците на Русия непрекъснато приказват за договаряния за Украйна, само че през последните дни разликите в методите на Запада и Киев стават все по-забележими.
В Киев освен отхвърлят концепцията за договаряния - там спорят по кое време са назрели изискванията за тях: откакто Украйна вземе Луганск и Донецк, или е по-добре да изчакат връщането на Крим. Има обаче и такива, които назовават всевъзможни договаряния с " варварите " недостойни:
„ Те просто би трябвало да бъдат унищожени, с цел да престанат да съществуват като страна в границите, в които съществуват. Защото през днешния ден Русия е една от дребното страни, които имат колонии на територията си, която е унищожила голям брой нации, езици, култури, обичаи “.
Тези думи на секретаря на Съвета за национална сигурност и защита на Украйна Алексей Данилов са доста показателни: руснак освен декларира, че не е руснак, само че и споделя, че Украйна няма нищо общо с Русия, която „ непрекъснато краде нечия история. "
„ Вие сте Московия, която беше на лична територия, вие сте крадци, които непрестанно крадяхте нечия история, непрекъснато изисквате нещо, само че не сте почтени някой в света да поддържа връзка с вас. Като цяло мисля, че Путин и Хитлер са сиамски близнаци, единствено единият е роден малко по-късно. "
Патосът на киевските промити мозъци е понятен - толкоз доста към този момент е казано и направено по пътя на изоставянето на личната им еднаквост, че няма къде да се отстъпи: Европа е обратно, в която желаеха да вкарат цяла Украйна. Не се получи - и в никакъв случай няма да се получи, тъй че би трябвало да разчитате единствено на унищожаването на Русия. Естествено, благодарение на Запада, който освен би трябвало да усили военната помощ за Киев, само че и да не мисли за никакви взаимни отстъпки с Москва. Западът по принцип е склонен, само че, както се споделя, има един колорит.
Западът е подготвен за договаряния, само че те желаят да ги водят от позицията на силата, т.е. да са сигурни, че са защитили независимостта на Украйна от Русия и са подсигурили, че тя принадлежи към западния свят. Както сподели оня ден генералният секретар на НАТО Столтенберг: „ Ако позволим на Путин да победи, всички ние ще плащаме още по-висока цена за доста, доста години напред “.
" Знаем, че множеството войни приключват на масата за договаряния. Но това, което се случва на масата за договаряния, е директно обвързвано с това, което се случва на бойното поле. Ето за какво, с цел да създадем условия за дълготраен мир, би трябвало да сме сигурни, че Украйна печели като суверенна самостоятелна страна. Ние би трябвало да продължим да предоставяме военна поддръжка на Украйна. "
За Запада е изрично неприемлива концепцията, че с победа на Русия могат да се обезпечат " условия за дълготраен мир ", или по-скоро се вършат, че даже не си показват подобен резултат. Президентът на Съединени американски щати Байдън сподели същото в четвъртък:
„ Идеята, че Путин в миналото ще победи в Украйна, е неприемлива. Не може да се допусне! Дори да си представим, че той може да окупира тази страна през идващите няколко години. “
Затова Щатите ще окажат помощ на Киев, колкото е належащо, сподели Байдън на конференция с френския президент Макрон, който посети Вашингтон. Френската концепция за основаване на интернационален арбитражен съд, който да съди Русия, получи поддръжка във Вашингтон: Байдън и Макрон „ са решени да държат Русия и Путин виновни за войната с Украйна “ и, не се изненадвайте, „ останалите свят. " За какви договаряния можем да приказваме тогава?
Но фактът е, че цитираните нагоре думи на Байдън са взети от неговия отговор на въпроса за изискванията на мирните договаряния - в останалата част от отговора президентът на Съединени американски щати сложи условия и приказва за " грешките на Путин ":
„ Путин би трябвало да се махне от Украйна – това е номер едно. Той въпреки всичко няма да го направи. Той заплаща доста висока цена, с цел да не го направи. Но аз нямам проект да отида при Путин. Готов съм да приказва с Путин, в случай че има интерес от другата страна да приключи тази война, само че до момента той не е посочил подобен интерес. Ако е по този начин, тогава след консултация със съдружниците съм подготвен да обсъдя с Путин какво има поради. Той сгреши във всичко: смяташе, че ще бъде посрещнат там с отворени прегръдки от рускоезичното население на Украйна. Той си въобразяваше, че е идващият Петър I, наричаше Киев „ майката на съветските градове “, има съветска еднаквост и по този начин нататък – всичко погрешно пресметна. Въпросът е по какъв начин може да се измъкне от това? Ако той е подготвен да разисква нещо, добре, аз съм подготвен, само че след консултация с моите съдружници. Няма да го направя самичък. "
Тоест Вашингтон се преструва, че Путин е в слаба позиция и не знае по какъв начин да се измъкне от нея, а Щатите просто ще изчакат, до момента в който Москва узрее за договаряния за „ избавяне на лицето “, и тогава „ милостиво ще бъдат снизходителни “. Посочено е главното изискване - изтеглянето на войските от територията на Украйна, което значи освен Херсонска и Запорожка област, само че и ДНР от ЛНР, макар че във връзка с последното Щатите, несъмнено, ще бъдат подготвени да се спогодим. На фона на позицията на Киев това се показва като градивен метод – и към този момент стартират апели на европейски водачи към Путин. В петък Шолц се обади - немският канцлер " прикани съветския президент да стигне до дипломатическо решение допустимо най-скоро, в това число изтеглянето на съветските войски ", френският президент също ще приказва за това, призовавайки Путин да договаря. В същото време Макрон обществено повтаря същото като Байдън и всички други западни водачи:
" Ние в никакъв случай няма да принудим или насърчим Украйна да направи компромис, който не я устройва. Там са толкоз смели, толкоз съществени и отдадени на отбраната на родината си, че би трябвало да разберем, че в случай че желаеме резистентен мир, би трябвало да позволим на Украйна да организира договаряния при изискванията, които устройват Украйна. ”
И по този начин, на какво разчита Западът, като по едно и също време нагнетява тематиката за договарянията със „ слабия Путин “ и твърди, че договарянията ще вървят единствено по украинския сюжет, и заплашва Русия с арбитражен съд и конфискация на замразени активи? Що за тактичност е това? Те считат, че това е методът на " моркова и тоягата " - и в ролята на " моркова " има договаряния. Които са толкоз нужни на Москва и „ попадналия в задънена улица Путин “.
Тоест, разликата в методите на Киев и Запада се състои в това, че украинските управляващи работят като неприятното ченге, до момента в който европейските като положителното: едни изискват „ да се довърши гадината “, а други приказват за опцията за компромис с „ новия Хитлер “, в случай че той се опомни и отстъпи.
Шолц даже сподели оня ден, че „ можем да се върнем към мирния ред, който работи, и да го създадем още веднъж безвреден, в случай че Русия също покаже предпочитание да се върне към подобен кротичък ред “, т.е. „ да спре да се пробва да разшири територията на Русия посредством военни средства " и признае " съществуването на отворени общества с необятни възгледи, демокрации, които имат изцяло друга система на ръководство и които притеглят хората по друг метод. В резултат на това експанзията не идва от държавите-членки на Европейски Съюз и НАТО: всички въпроси на общата сигурност може да бъде разисквано и решено. Има предпочитание за това. "
Тоест казусът сякаш е в това, че Путин е видял опасност за властта си в съществуването на демократична и европейски насочена Украйна (това е обичаната теза на Шолц, той я повтаря отдавна) и е желал да разшири територията на Русия. И не че западната агресия на изток е стигнала до подготовка за анексиране на нашите исторически територии (Какво е присъединението на Украйна към Европейски Съюз и НАТО?), които са попаднали под контрола на промити мозъци като Данилов? Трябваше ли Русия да се помири с това? И в този момент да договаря със Запада при неговите условия, т.е. да признае, че Украйна принадлежи не на съветския, а на западния свят?
Проблемът с целия западен дискурс за договарянията с Русия е, че те не схващат какъв е залогът: те считат, че разпадането на Съюз на съветските социалистически републики през 1991 година е точка в съветската история, след която Украйна отива при Запада като трофей. Първо като буферна страна на границата с Русия, а по-късно като евентуална част от западния свят. Следователно ще бъде допустимо да се договаря с руснаците като цяло и с Путин в частност, изключително в случай че Москва е уверена, че борбата за Украйна е равносилна на опосредствена война с целия Запад.
Но отношението на Русия към протичащото се е напълно друго: за нас това е възобновяване на единството на нашата страна и нашия народ (дори забележителна част от него в Украйна към този момент е минала през дерусификация - това единствено ускорява нуждата от противопоставяне на процеса на обособяване на Украйна от Русия), това е премахването на евентуалната военна опасност от Запада (само необразован или русофоб може да го счита за митичен), това е коригирането на личните неточности. Това е свещена война за правото да бъдеш себе си в цялото пространство на съветския свят - от Владивосток до Почаев.
Какво и с кого да преговаряме? С украинското държавно управление, което показва ползите на тези сили, които дерусифицират Украйна, и ѝ измислят обособена от Русия история, и ѝ желаят европейско (тоест нечие чуждо) бъдеще? С европейски сили, лишени от пълностоен суверенитет и неспособни да защитят даже личните си ползи? С англосаксонския хайлайф, заинтригуван от оптимално намаляване на Русия, от обезпечено скъсване на европейско-руските връзки, от поощряване на трансхуманистична глобализация, враждебна на нашата цивилизация?
Няма с кого и защо да преговаряме за Украйна, с изключение на със себе си.
Ако позволим да бъдем уверени, че „ ние сме слаби “, „ ние губим “, „ целият свят е против нас “, „ в случай че не създадем компромис, всичко ще приключи с проваляне и провал “, тогава ние в действителност ще губят всичко и губят страната.
Ако сме уверени в себе си, в правотата си, в случай че се учим от грешките и ги поправяме, в случай че съберем волята си в пестник и разберем, че нямаме опция на нашата цялостна и безусловна победа, само че това ще отнеме доста време, тогава ще успеем. И, несъмнено, ще има договаряния със Запада – само че по-късно, в шест часа вечерта след успеха.
Превод: В. Сергеев
Абонирайте се за Youtube канала на новото ни музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70
Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com
В Киев освен отхвърлят концепцията за договаряния - там спорят по кое време са назрели изискванията за тях: откакто Украйна вземе Луганск и Донецк, или е по-добре да изчакат връщането на Крим. Има обаче и такива, които назовават всевъзможни договаряния с " варварите " недостойни:
„ Те просто би трябвало да бъдат унищожени, с цел да престанат да съществуват като страна в границите, в които съществуват. Защото през днешния ден Русия е една от дребното страни, които имат колонии на територията си, която е унищожила голям брой нации, езици, култури, обичаи “.
Тези думи на секретаря на Съвета за национална сигурност и защита на Украйна Алексей Данилов са доста показателни: руснак освен декларира, че не е руснак, само че и споделя, че Украйна няма нищо общо с Русия, която „ непрекъснато краде нечия история. "
„ Вие сте Московия, която беше на лична територия, вие сте крадци, които непрестанно крадяхте нечия история, непрекъснато изисквате нещо, само че не сте почтени някой в света да поддържа връзка с вас. Като цяло мисля, че Путин и Хитлер са сиамски близнаци, единствено единият е роден малко по-късно. "
Патосът на киевските промити мозъци е понятен - толкоз доста към този момент е казано и направено по пътя на изоставянето на личната им еднаквост, че няма къде да се отстъпи: Европа е обратно, в която желаеха да вкарат цяла Украйна. Не се получи - и в никакъв случай няма да се получи, тъй че би трябвало да разчитате единствено на унищожаването на Русия. Естествено, благодарение на Запада, който освен би трябвало да усили военната помощ за Киев, само че и да не мисли за никакви взаимни отстъпки с Москва. Западът по принцип е склонен, само че, както се споделя, има един колорит.
Западът е подготвен за договаряния, само че те желаят да ги водят от позицията на силата, т.е. да са сигурни, че са защитили независимостта на Украйна от Русия и са подсигурили, че тя принадлежи към западния свят. Както сподели оня ден генералният секретар на НАТО Столтенберг: „ Ако позволим на Путин да победи, всички ние ще плащаме още по-висока цена за доста, доста години напред “.
" Знаем, че множеството войни приключват на масата за договаряния. Но това, което се случва на масата за договаряния, е директно обвързвано с това, което се случва на бойното поле. Ето за какво, с цел да създадем условия за дълготраен мир, би трябвало да сме сигурни, че Украйна печели като суверенна самостоятелна страна. Ние би трябвало да продължим да предоставяме военна поддръжка на Украйна. "
За Запада е изрично неприемлива концепцията, че с победа на Русия могат да се обезпечат " условия за дълготраен мир ", или по-скоро се вършат, че даже не си показват подобен резултат. Президентът на Съединени американски щати Байдън сподели същото в четвъртък:
„ Идеята, че Путин в миналото ще победи в Украйна, е неприемлива. Не може да се допусне! Дори да си представим, че той може да окупира тази страна през идващите няколко години. “
Затова Щатите ще окажат помощ на Киев, колкото е належащо, сподели Байдън на конференция с френския президент Макрон, който посети Вашингтон. Френската концепция за основаване на интернационален арбитражен съд, който да съди Русия, получи поддръжка във Вашингтон: Байдън и Макрон „ са решени да държат Русия и Путин виновни за войната с Украйна “ и, не се изненадвайте, „ останалите свят. " За какви договаряния можем да приказваме тогава?
Но фактът е, че цитираните нагоре думи на Байдън са взети от неговия отговор на въпроса за изискванията на мирните договаряния - в останалата част от отговора президентът на Съединени американски щати сложи условия и приказва за " грешките на Путин ":
„ Путин би трябвало да се махне от Украйна – това е номер едно. Той въпреки всичко няма да го направи. Той заплаща доста висока цена, с цел да не го направи. Но аз нямам проект да отида при Путин. Готов съм да приказва с Путин, в случай че има интерес от другата страна да приключи тази война, само че до момента той не е посочил подобен интерес. Ако е по този начин, тогава след консултация със съдружниците съм подготвен да обсъдя с Путин какво има поради. Той сгреши във всичко: смяташе, че ще бъде посрещнат там с отворени прегръдки от рускоезичното население на Украйна. Той си въобразяваше, че е идващият Петър I, наричаше Киев „ майката на съветските градове “, има съветска еднаквост и по този начин нататък – всичко погрешно пресметна. Въпросът е по какъв начин може да се измъкне от това? Ако той е подготвен да разисква нещо, добре, аз съм подготвен, само че след консултация с моите съдружници. Няма да го направя самичък. "
Тоест Вашингтон се преструва, че Путин е в слаба позиция и не знае по какъв начин да се измъкне от нея, а Щатите просто ще изчакат, до момента в който Москва узрее за договаряния за „ избавяне на лицето “, и тогава „ милостиво ще бъдат снизходителни “. Посочено е главното изискване - изтеглянето на войските от територията на Украйна, което значи освен Херсонска и Запорожка област, само че и ДНР от ЛНР, макар че във връзка с последното Щатите, несъмнено, ще бъдат подготвени да се спогодим. На фона на позицията на Киев това се показва като градивен метод – и към този момент стартират апели на европейски водачи към Путин. В петък Шолц се обади - немският канцлер " прикани съветския президент да стигне до дипломатическо решение допустимо най-скоро, в това число изтеглянето на съветските войски ", френският президент също ще приказва за това, призовавайки Путин да договаря. В същото време Макрон обществено повтаря същото като Байдън и всички други западни водачи:
" Ние в никакъв случай няма да принудим или насърчим Украйна да направи компромис, който не я устройва. Там са толкоз смели, толкоз съществени и отдадени на отбраната на родината си, че би трябвало да разберем, че в случай че желаеме резистентен мир, би трябвало да позволим на Украйна да организира договаряния при изискванията, които устройват Украйна. ”
И по този начин, на какво разчита Западът, като по едно и също време нагнетява тематиката за договарянията със „ слабия Путин “ и твърди, че договарянията ще вървят единствено по украинския сюжет, и заплашва Русия с арбитражен съд и конфискация на замразени активи? Що за тактичност е това? Те считат, че това е методът на " моркова и тоягата " - и в ролята на " моркова " има договаряния. Които са толкоз нужни на Москва и „ попадналия в задънена улица Путин “.
Тоест, разликата в методите на Киев и Запада се състои в това, че украинските управляващи работят като неприятното ченге, до момента в който европейските като положителното: едни изискват „ да се довърши гадината “, а други приказват за опцията за компромис с „ новия Хитлер “, в случай че той се опомни и отстъпи.
Шолц даже сподели оня ден, че „ можем да се върнем към мирния ред, който работи, и да го създадем още веднъж безвреден, в случай че Русия също покаже предпочитание да се върне към подобен кротичък ред “, т.е. „ да спре да се пробва да разшири територията на Русия посредством военни средства " и признае " съществуването на отворени общества с необятни възгледи, демокрации, които имат изцяло друга система на ръководство и които притеглят хората по друг метод. В резултат на това експанзията не идва от държавите-членки на Европейски Съюз и НАТО: всички въпроси на общата сигурност може да бъде разисквано и решено. Има предпочитание за това. "
Тоест казусът сякаш е в това, че Путин е видял опасност за властта си в съществуването на демократична и европейски насочена Украйна (това е обичаната теза на Шолц, той я повтаря отдавна) и е желал да разшири територията на Русия. И не че западната агресия на изток е стигнала до подготовка за анексиране на нашите исторически територии (Какво е присъединението на Украйна към Европейски Съюз и НАТО?), които са попаднали под контрола на промити мозъци като Данилов? Трябваше ли Русия да се помири с това? И в този момент да договаря със Запада при неговите условия, т.е. да признае, че Украйна принадлежи не на съветския, а на западния свят?
Проблемът с целия западен дискурс за договарянията с Русия е, че те не схващат какъв е залогът: те считат, че разпадането на Съюз на съветските социалистически републики през 1991 година е точка в съветската история, след която Украйна отива при Запада като трофей. Първо като буферна страна на границата с Русия, а по-късно като евентуална част от западния свят. Следователно ще бъде допустимо да се договаря с руснаците като цяло и с Путин в частност, изключително в случай че Москва е уверена, че борбата за Украйна е равносилна на опосредствена война с целия Запад.
Но отношението на Русия към протичащото се е напълно друго: за нас това е възобновяване на единството на нашата страна и нашия народ (дори забележителна част от него в Украйна към този момент е минала през дерусификация - това единствено ускорява нуждата от противопоставяне на процеса на обособяване на Украйна от Русия), това е премахването на евентуалната военна опасност от Запада (само необразован или русофоб може да го счита за митичен), това е коригирането на личните неточности. Това е свещена война за правото да бъдеш себе си в цялото пространство на съветския свят - от Владивосток до Почаев.
Какво и с кого да преговаряме? С украинското държавно управление, което показва ползите на тези сили, които дерусифицират Украйна, и ѝ измислят обособена от Русия история, и ѝ желаят европейско (тоест нечие чуждо) бъдеще? С европейски сили, лишени от пълностоен суверенитет и неспособни да защитят даже личните си ползи? С англосаксонския хайлайф, заинтригуван от оптимално намаляване на Русия, от обезпечено скъсване на европейско-руските връзки, от поощряване на трансхуманистична глобализация, враждебна на нашата цивилизация?
Няма с кого и защо да преговаряме за Украйна, с изключение на със себе си.
Ако позволим да бъдем уверени, че „ ние сме слаби “, „ ние губим “, „ целият свят е против нас “, „ в случай че не създадем компромис, всичко ще приключи с проваляне и провал “, тогава ние в действителност ще губят всичко и губят страната.
Ако сме уверени в себе си, в правотата си, в случай че се учим от грешките и ги поправяме, в случай че съберем волята си в пестник и разберем, че нямаме опция на нашата цялостна и безусловна победа, само че това ще отнеме доста време, тогава ще успеем. И, несъмнено, ще има договаряния със Запада – само че по-късно, в шест часа вечерта след успеха.
Превод: В. Сергеев
Абонирайте се за Youtube канала на новото ни музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70
Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ