Протестиращите гръцки фермери свалиха снощи блокадата на граничен пункт Промахон

...
Протестиращите гръцки фермери свалиха снощи блокадата на граничен пункт Промахон
Коментари Харесай

Гръцките фермери отпушиха Промахон, движението е възстановено

Протестиращите гръцки фермери смъкнаха нощес блокадата на граничен пункт Промахон (срещу Кулата) на българо-гръцката граница и товарните камиони към този момент могат да минават и в двете направления, заяви гръцката държавна телевизия ЕРТ.

В информацията се показва, че земеделците са освободили и двете платна на пътя, като придвижването е изцяло възобновено и в двете направления.

Земеделски производители и животновъди от региона на Северна Гърция бяха затворили граничния преход за товарни камиони, пропускайки само коли, рейсове и камиони, натоварени с бързо развалящи се артикули.

По-рано през вчерашния ден на граничен преход „ Кулата “ се бе образувала километрична опашка от изчакващи тежкотоварни коли.

Продължават блокадите на протестиращите гръцки фермери по други пътни артерии на страната. Ситуацията е динамична и непрестанно има нови промени.

В петък полицията в Солун употребява сълзотворен газ против протестиращи земеделци, пробвали се да блокират един от основните пътни възли наоколо до летището в града.

Протестите избухнаха поради забавянето на изплащането на земеделските дотации поради абсурда с корупция в гръцката организация по земеделските заплащания ОПЕКЕПЕ, макар че държавното управление стартира частичното погашение на дотациите.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР