Д-р Йовко Червенков: Протестиралите лекари в УМБАЛ „Пловдив" са ключови за новото управление
Протестиралите лекари и чиновници в УМБАЛ „ Пловдив “ няма да бъдат наказвани, глобени или подлагани на напън поради позицията си против извършената конкурсна процедура. Това съобщи новият шеф на някогашната Окръжна болница доктор Йовко Червенков пред TrafficNews , минути откакто общото заседание на акционерите завърши промяната на управлението.
Прочетете още
Още в първите си думи след решението доктор Червенков даде поръчка, че няма да търси реваншизъм, а разговор с екипа на лечебното заведение. Той дефинира хората, които през последните месеци стачкуваха, проведоха подписки и показваха обществено противоречие, като значима част от бъдещето на болничното заведение.
„ За мен те са основни, колкото и необичайно да звучи, тъй като това са хора с мнение и позиция “, съобщи доктор Червенков.
По думите му точно дейните хора в болничното заведение би трябвало да бъдат чути, а не изолирани. Новият шеф съобщи, че възнамерява персонални срещи с всяко поделение и звено, с цел да се запознае с проблемите от вътрешната страна и да търси общ език с екипа.
Край на процедурната сага
Днешното общо заседание на акционерите в УМБАЛ „ Пловдив “ мина в изненадващо спокойна атмосфера и постави завършек на близо година напрежение, политически обрати, митинги и провалени опити за промяна на борда.
Решението за смяна в Съвета на шефовете е финалният стадий от конкурсната процедура, извършена преди месеци. Процесът обаче бе блокиран неведнъж поради липса на кворум и разбърквания в позициите на Общинския съвет.
Д-р Червенков дефинира забавянето като част от процедурата, която към този момент е преодоляна. По думите му оттук насетне болничното заведение би трябвало да се върне към главната си функционалност – медицината.
„ Надявам се да има последователност, с цел да могат сътрудниците да работят умерено и да се концентрират върху пациентите “, съобщи той.
Отговор към рецензиите: Опитът се натрупа през целия живот
Веднага след събранието досегашният шеф доктор Динчо Генов изрази опасения, че болничното заведение може да бъде „ унищожена “ от хора без задоволително управнически опит.
Д-р Червенков отговори умерено на тези рецензии, като акцентира, че опитът не е даденост, а развой, който се натрупа през целия живот. Той съобщи, че всички планове, с които се е захващал досега, са приключвали сполучливо, само че прикани екипа на болничното заведение за самообладание.
„ Ще помоля сътрудниците от всички отделения за малко самообладание, по този начин както аз имах самообладание, с цел да можем да се срещнем и да обсъдим кои са мощните и слабите ни страни “, сподели той.
Пациентът би трябвало да бъде в центъра на болничното заведение
Концепцията, с която доктор Червенков завоюва състезанието, е ориентирана към възстановяване на медицинския артикул на УМБАЛ „ Пловдив “. Сред главните му цели са по-лесният достъп на пациентите до болничните услуги, разширение на медицинските действия и по-активно следене на пациентите след привършване на лекуването.
По думите му болничното заведение би трябвало да се развива освен административно, а най-много медицински – с по-добра организация, по-добра връзка сред звената и по-ясна грижа към пациентите.
„ Фокусът би трябвало да бъде върху медицината. Всичко останало би трябвало да подкрепя този развой “, съобщи новият шеф.
Терените към болничното заведение – към този момент „ клюки и митове “
По тематиката за терените и парцелите към болничното заведение доктор Червенков бе внимателен. Той съобщи, че все още разполага главно с неофициална информация, която дефинира като „ клюки и митове “. Новият шеф посочи, че ще се запознае с всички документи и условия едвам след действителното си встъпване в служба.
Административното вдишване на ръководството ще отнеме няколко дни, до момента в който бъдат осъществени нужните вписвания в Търговския указател.
Въпреки напрежението от последните месеци и острите реплики в общественото пространство, доктор Червенков се насочи към кабинета на досегашния шеф доктор Динчо Генов незабавно след събранието, с цел да проведат диалог очи в очи.
Новият шеф не изключи опцията за бъдеща взаимна работа с доктор Генов, в случай че това е в полза на болничното заведение.
„ Тепърва би трябвало да изучим в детайлности финансовите резултати и подхванатите досега проекти “, съобщи доктор Червенков.
Така след месеци на напрежение УМБАЛ „ Пловдив “ влиза в нов стадий. Големият въпрос към този момент не е кой ще ръководи болничното заведение, а дали новото управление ще успее да трансформира разделянето в разговор и да върне фокуса там, където би трябвало да бъде – върху пациентите и лекарите, които се грижат за тях.
Прочетете още
Още в първите си думи след решението доктор Червенков даде поръчка, че няма да търси реваншизъм, а разговор с екипа на лечебното заведение. Той дефинира хората, които през последните месеци стачкуваха, проведоха подписки и показваха обществено противоречие, като значима част от бъдещето на болничното заведение.
„ За мен те са основни, колкото и необичайно да звучи, тъй като това са хора с мнение и позиция “, съобщи доктор Червенков.
По думите му точно дейните хора в болничното заведение би трябвало да бъдат чути, а не изолирани. Новият шеф съобщи, че възнамерява персонални срещи с всяко поделение и звено, с цел да се запознае с проблемите от вътрешната страна и да търси общ език с екипа.
Край на процедурната сага
Днешното общо заседание на акционерите в УМБАЛ „ Пловдив “ мина в изненадващо спокойна атмосфера и постави завършек на близо година напрежение, политически обрати, митинги и провалени опити за промяна на борда.
Решението за смяна в Съвета на шефовете е финалният стадий от конкурсната процедура, извършена преди месеци. Процесът обаче бе блокиран неведнъж поради липса на кворум и разбърквания в позициите на Общинския съвет.
Д-р Червенков дефинира забавянето като част от процедурата, която към този момент е преодоляна. По думите му оттук насетне болничното заведение би трябвало да се върне към главната си функционалност – медицината.
„ Надявам се да има последователност, с цел да могат сътрудниците да работят умерено и да се концентрират върху пациентите “, съобщи той.
Отговор към рецензиите: Опитът се натрупа през целия живот
Веднага след събранието досегашният шеф доктор Динчо Генов изрази опасения, че болничното заведение може да бъде „ унищожена “ от хора без задоволително управнически опит.
Д-р Червенков отговори умерено на тези рецензии, като акцентира, че опитът не е даденост, а развой, който се натрупа през целия живот. Той съобщи, че всички планове, с които се е захващал досега, са приключвали сполучливо, само че прикани екипа на болничното заведение за самообладание.
„ Ще помоля сътрудниците от всички отделения за малко самообладание, по този начин както аз имах самообладание, с цел да можем да се срещнем и да обсъдим кои са мощните и слабите ни страни “, сподели той.
Пациентът би трябвало да бъде в центъра на болничното заведение
Концепцията, с която доктор Червенков завоюва състезанието, е ориентирана към възстановяване на медицинския артикул на УМБАЛ „ Пловдив “. Сред главните му цели са по-лесният достъп на пациентите до болничните услуги, разширение на медицинските действия и по-активно следене на пациентите след привършване на лекуването.
По думите му болничното заведение би трябвало да се развива освен административно, а най-много медицински – с по-добра организация, по-добра връзка сред звената и по-ясна грижа към пациентите.
„ Фокусът би трябвало да бъде върху медицината. Всичко останало би трябвало да подкрепя този развой “, съобщи новият шеф.
Терените към болничното заведение – към този момент „ клюки и митове “
По тематиката за терените и парцелите към болничното заведение доктор Червенков бе внимателен. Той съобщи, че все още разполага главно с неофициална информация, която дефинира като „ клюки и митове “. Новият шеф посочи, че ще се запознае с всички документи и условия едвам след действителното си встъпване в служба.
Административното вдишване на ръководството ще отнеме няколко дни, до момента в който бъдат осъществени нужните вписвания в Търговския указател.
Въпреки напрежението от последните месеци и острите реплики в общественото пространство, доктор Червенков се насочи към кабинета на досегашния шеф доктор Динчо Генов незабавно след събранието, с цел да проведат диалог очи в очи.
Новият шеф не изключи опцията за бъдеща взаимна работа с доктор Генов, в случай че това е в полза на болничното заведение.
„ Тепърва би трябвало да изучим в детайлности финансовите резултати и подхванатите досега проекти “, съобщи доктор Червенков.
Така след месеци на напрежение УМБАЛ „ Пловдив “ влиза в нов стадий. Големият въпрос към този момент не е кой ще ръководи болничното заведение, а дали новото управление ще успее да трансформира разделянето в разговор и да върне фокуса там, където би трябвало да бъде – върху пациентите и лекарите, които се грижат за тях.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




