Протести на превозвачите блокираха движението в големите градове в страната.Протестиращите

...
Протести на превозвачите блокираха движението в големите градове в страната.Протестиращите
Коментари Харесай

Блокади и протести на превозвачите в цялата страна

Протести на превозвачите блокираха придвижването в огромните градове в страната.

Протестиращите упорстват за разговор с държавното управление и за актуализация на държавния бюджет за превъзмогване на последствията от пандемията и увеличените цени на горивата и енергоносителите.

Въпреки че министър председателят Кирил Петков организира 3-часова среща с превозвачите през вчерашния ден, на която бе възобновен разговорът сред двете страни, митингът за през днешния ден остана.

Ето в кои градове има обсада на съществени пътни артерии:

София

За през днешния ден демонстрации са декларирани от чиновници на столичния градски превоз, таксиметрови водачи и превозвачи. В 08:00 часа те затвориха пл. “Лъвов мост ”, пл. ”Сточна гара ” и кръстовището при Петте кьошета. Движението на кръстовищата на пл. „Лъвов мост“ и при Петте кьошета към този момент е възобновено,

Около 09:30 часа протестиращите се оправиха в три лъча към постройката на министерството на финансите (МФ), а след това и към Министерския съвет. Първият мина от пл. „ Лъвов мост “ по бул. „ Кн. Мария Луиза “, пл. „ Независимост “, ул. „ Г. С. Раковски “. Вторият лъч потегли от пл. „ Сточна гара “, мина по бул. „ Васил Левски “, бул. „ Цар Освободител “ и стигна до МФ, а третият – от „Петте кьошета“ по бул. „ Патриарх Евтимий “, „ Г. С. Раковски “ – още веднъж до МФ.

Стачката е под надпис „НЕ на унизително ниските заплати! “.Въведените промени в организацията на придвижване в София по отношение на провеждането на митинги, съгласувани по Закона за събранията, митингите и манифестациите са:

От 9.30 ч от трите пункта шествията потеглят към Министерство на финансите. Затова се чакат краткотрайни усложнения на придвижването сред 9.30 – 10.00 ч. по следните направления:

– От пл. „ Лъвов мост “ по бул. „ Кн. Мария Луиза “, бул. „ Цар Освободител “, ул. „ Г. С. Раковски “;
– От Сточна гара по бул. „ В. Левски “, бул. „ Цар Освободител “, ул. „ Г. С. Раковски “;
– От Петте кьошета по бул. „ Патриарх Евтимий “ и ул. „ Г. С. Раковски “;

В 10.30 ч. протестиращите пред Министерство на финансите потеглят към Министерски съвет. Шествие от Министерство на финансите до Министерски съвет ще е по маршрут: ул. „ Г. С. Раковски “ – бул. „ Цар Освободител “ – пл. „ Княз Александър I Батенберг “ – бул. „ Цар Освободител “ до пл. „ Независимост “. От 11 до 13 ч. митингът ще бъде пред Министерски съвет.

Вторият митинг, който ще се организира в София е на Националния таксиметров профсъюз. Той стартира със събирателен пункт на Южната дъга на Околовръстния път сред бул. „ Черни връх “ и бул. „ България “.

От 07.00 до 22.00 часа се забрани престоят и паркирането на пътни транспортни средства на бул. „ Кн. Мария Луиза “ сред бул. „ Тодор Александров “ и ул. „ Екзарх Йосиф “.

От 09.00 до 22.00 часа се не разрешава придвижването и се позволява паркирането на колите на участниците в митинга в последна дясна лента на пътното платно или локалното пътно платно, като се обезпечат вход-изходите на прилежащите обекти, без да се засягат спирките на градския превоз и отвън зоните за престрояване на Околовръстен път сред бул. „ Черни връх “ и бул. „ България “, посока бул. „ България “.

Само при нужда и по преценка на отдел „ Пътна полиция “ при Столична дирекция на вътрешните работи от 10.00 до 22.00 часа ще се не разрешава влизането на пътни транспортни средства по бул. „ Кн. Мария Луиза “ сред бул. „ Тодор Александров “ и ул. „ Екзарх Йосиф “, като се изключи колите на градски превоз.

За третия митинг, проведен от Камара на автомобилните превозвачи в България се вкарват следните промени в организацията на придвижване:От 07.00 до 22.00 часа се не разрешават престоят и паркирането на пътни транспортни средства, като се изключи рейсовете и камионите на участниците в митинга, както следва:
– Всички паркинги на пл. „ Александър Невски “;
– На бул. „ Кн. Александър Дондуков “ сред ул. „ Злетово “ и пл. „ Независимост “;
– Бул. „ Тодор Александров “ сред бул. „ Христо Ботев “ и бул. „ Кн. Мария Луиза “.

От 08.30 до 22.00 часа се не разрешава придвижването и се позволява паркирането на рейсовете и камионите на участниците в митинга в двете дейни десни ленти на пътното платно, като се обезпечат вход-изходите на прилежащите обекти, без да се засягат спирките на всеобщ градски превоз и отвън зоните за престрояване, както следва:

– На бул. „ Цариградско шосе “ в сектора сред Околовръстен път и „ 7–ми километър “ (пътен възел с бул. „ Христофор Колумб “), в двете направления.
– На бул. „ Ботевградско шосе “ сред магазин Джъмбо и бул. „ Владимир Вазов “, в двете направления
– На бул. „ Царица Йоана “ сред бул. „ Панчо Владигеров “ и бул. „ Д-р Петър Дертлиев “, посока център, последна дясна лента.

Само при нужда и по преценка на отдел „ Пътна полиция “ при Столична дирекция на вътрешните работи от 10.30 до 22.00 часа на 18.05.2022 година ще се не разрешава влизането на пътни транспортни средства, като се изключи колите на всеобщ градски превоз,, както следва:

– Бул. „ Кн. Александър Дондуков “ сред моста „ Чавдар “ и пл. „ Независимост “;
– Бул. „ Тодор Александров “ сред бул. „ Кн. Мария Луиза “ и ул. „ Опълченска “.

Перник

Транспортните компании, извършващи публичен транспорт на територията на Общината, стопираха работа от 9:00 до 17:00 часа.

Транспортните компании в Перник стопираха работа

Няма да се извършват до 17:00 часа предоставените маршрутни написания от общинската, регионалната, междуобластната и републиканската транспортни схеми.

Хасково

Спряно е придвижването на колите ни по вътрешните линии – общинска, регионална и републиканска транспортни схеми. разисква отчасти възобновяване на превоза след края на днешните матури, което да разреши на учениците да се върнат по родните си места.

След това обаче спирането на курсовете ще се възобнови до избрания час 17:00. Протест на товарни превозвачи и на автомагистрала „Марица“, покрай Граничния контролно-пропускателен пункт „Капитан Андреево“.

Пловдив

Тежкотоварни камиони на протестиращи запълват крайната дясна лента на бул. „Асеновградско шосе“ при входа за Пловдив. Движението на коли и рейсове от междуградския превоз не е спряно и се прави гладко, няма тапи в региона.

Протестиращите носят трибагреници и плакати с надпис „Национален протест“. На мястото има засилено полицейско наличие.

Смолян

Смолянски превозвачи се включват в националния митинг. Градският превоз в Смолян работи и графикът не е обиден от протестните дейности.

В знак на митинг са спрени до 17:00 часа рейсовете към Пловдив, София и линиите към близките села, обявиха от най-големия автобусен транспортьор в региона – „ Рожен експрес “.

Останали без транспорт пасажери на автогарата се пробват да провеждат споделено пътешестване.

Ловеч

Превозвачи от Ловешка област се събраха на митинг. Автошествието с тежкотоварни камиони и леки коли потегли от индустриалната зона на Ловеч. Премина по централните улици и булеварди на града, където провокира тапи колони от коли. Превозвачите стигнаха до п.в. „ Абланица “, като придвижването по пътя Ловеч-Троян беше затруднено.

Според уредниците на митинга до 12:00 часа два пъти за няколко минути ще блокират придвижването по първокласния път София-Варна, в региона на п. в. „ Абланица “. В митинга се включиха множеството от транспортните компании от района. По информация на протестиращите единствено в Ловеч има към 30 превозвачи.

Пазарджик

Превозвачи от Пазарджик се причисляват към националния митинг. В града „Тролейбусен превоз Пазарджик“ АД и „Хебър Бус“ АД – обслужващи вътрешноградския превоз в регионалния център, ще се включат в националния митинг на превозвачите.

Ограничения в транспортното обслужване ще има от 09:00 до 13:00 часа.

Кюстендил

Заради митинг на превозвачите до 17:00 часа няма да се извършват автобусните транспорти по линията Кюстендил-София и назад. Конфедерацията на автобусните превозвачи е изпратила писмо до кмета на община Кюстендил, с което са уведомили oбщината, че поради оповестените протестни дейности от страна на синдикалните транспортни служащи и браншовите организации в превоза стопира обслужването на автобусните линии от Кюстендил за София, изпълнявани от „Юнион Ивкони“.

От 10:00 до 12:00 часа се преустановяват всички автобусни транспорти на територията на община Дупница.

Варна

Превозвачите във Варна се включиха в националния митинг. Те се събират главно с товарни коли на всички входни пунктове на града.  Протестните дейности се провеждат от Камарата на автомобилните превозвачи в България, които упорстват за понижаване на акциза на горивата с 50%, отпадане на биокомпонентата, както и отсрочване на плануваното разширение на ТОЛ системата.

Благоевград

Мащабен митинг на превозвачите се организира и в Благоевград. Протестират товарните транспорти, както и автобусните превозвачи по градските и междуградските линии.

Градски и междуградски превоз няма да има до 17:00 часа.

ТИР-овете потеглиха по Автомагистрала „Струма“ от паркинга на 88-и километър, откакто автомагистралата свърши, те с надути клаксони въртяха по двете кръгови. Междуградските рейсове поеха от Благоевград по Е-79 към Симитли, поради скоростта на напредване от 20 км/час и невъзможността да бъдат изпреварвани, зад тях се образува колона от коли.

Междувременно градският и междуградският автобусен превоз спря в 9:00 часа сутринта, а рейсовете по градските линии шестваха по улиците на регионалния град в колона, без да транспортират пасажери.

Стара Загора

Представители на транспортния отрасъл в Стара Загора се включиха в митинг в града.В момента камионите им затрудняват придвижването по основния път Стара Загора-Димитровград, който е подстъп към автомагистрала „Тракия“. В митинга се включиха и автобусни превозвачи. Очаква се митингът им да премине умерено и да блокират придвижването по пътя
Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР