Пред централата на БСП се провежда протест в подкрепа на Корнелия Нинова
Протест в поддръжка на ръководителя в оставка Корнелия Нинова се организира пред централата на Българска социалистическа партия. От нощес са събрани 400 подписа от цялата страна в поддръжка на настояванията на митинга.
Симпатизантите скандираха „ Нинова “, „ Българска социалистическа партия без Пеевски “, „ Зафиров къде си? “ и приканиха Изпълнителното бюро на партията да подаде оставка.
Плакати на фасадата на централата против Нинова бяха скъсани от последователите ѝ, макар намесата на защитата на постройката.
Има полицейско наличие.
Националният съвет на Българска социалистическа партия взема решение през днешния ден по какъв начин да накаже Корнелия Нинова и доближените ѝ Иван Ченчев и Георги Свиленски. Социалистите упрекват някогашния водач на партията за нарушение на устава и за основания юридически проблем към легитимността на управлението. Възникването му заплашва явяването на Българска социалистическа партия на идните избори през октомври. Обсъждат се двете най-тежки ограничения за влияние - едногодишно наказване и изключване. Съветът стартира в този час.
Източник: euronewsbulgaria.com
КОМЕНТАРИ




