Протест с искания за достойно заплащане и подобряване на условията

...
Протест с искания за достойно заплащане и подобряване на условията
Коментари Харесай

С искания за по-високи заплати, работещи в Спешна помощ излизат на протест

Протест с претенции за почтено възнаграждение и възстановяване на изискванията на труд на работещите в системата на Спешна здравна помощ провеждат от КТ " Подкрепа " в Пловдив. Той ще стартира в 10.30 пред постройката на Областната администрация.

Декларацията към Министъра на здравеопазванетос настояванията на лекари, фелдшери, медицински сестри, санитари и водачи от Спешната помощ, ще бъде връчена на Областния шеф на Ангел Стоев.

В къси скокове отрасловото министерство да поправя сериозните пропуски във възнагражденията на работещите в Спешната помощ, е главното гледище на чиновниците. Едно от тях е да вземем за пример заплатата на фелдшерите да стане 90% от възнаграждението на започващите в специалността лекари, изясни пред Дарик ръководителят на синдикалната организация в Пловдив Атанас Кръстев.

Очакванията са към митинга в града на тепетата да се причислят чиновници на Спешна помощ от цялата страна.
Източник: dnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР