Протест посрещна автобус с имигранти във финландския град Лахти през

...
Протест посрещна автобус с имигранти във финландския град Лахти през
Коментари Харесай

Във Финландия става страшно! Протестиращи с камъни посрещнаха бежанците

Протест посрещна рейс с имигранти във финландския град Лахти през предходната нощ, заяви ТАСС, базирайки се на локални медии. В рейса са пътували 49 имигранти, измежду които и фамилии с дребни деца. Един от протестиращите, облечен в костюм на член на Ку-Клукс-Клан, стартира да хвърля камъни по рейса и по чиновниците на Червения кръст, които посрещат имигрантите. При случая няма потърпевши. Полицията е арестувала един от стачкуващите.



Акцията идва малко след оповестяването, че на територията на някогашна казарма в Хейнола ще бъдат настанени имигранти, минали регистрационния пункт в Торнио. Новият бежански лагер ще може да одобри 450 имигранти и ще се трансформира в най-големия във Финландия.

Правителството на страната, включително и министър председателят Юхя Сипиля осъдиха случилото се в Лахти и подчертаха, че към такива дейности не би трябвало да се демонстрира никаква приемливост.



Това не е първият митинг против бежанците във Финландия. При предходни демонстрации протестиращите се оповестиха срещу „ противозаконната и неконтролируема “ политика за банкет на имигранти и желаеха оставката на кабинета. По оценка на вътрешното министерство на Финландия в страната през тази година може да дойдат към 30 000 имигранти, което е двойно повече от предварителните сметки.

В страната сега има над 20 бежански лагера и се готви откриването на нови.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР