Проруски сепаратисти от самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народна република

...
Проруски сепаратисти от самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народна република
Коментари Харесай

Проруските сепаратисти в Донбас обявиха създаването на държавата Малорусия

Проруски сепаратисти от самопровъзгласилите се Донецка и Луганска национална република (ДНР и ЛНР) в Източна Украйна, както представители на редица украински райони, оповестиха, че основават страна с името Малорусия.

В Донецк е бил прочетен " Конституционен акт " за образуването на новата страна, оповестява ТАСС.

Малорусия е историческа област в Източна Европа, основно на територията на днешна Украйна, чиито граници са варирали през вековете. Най-известна е като Малоруска губерния в състава на някогашната Руска империя.

Според " Конституционния акт " Малорусия се явявала приемник на Украйна, като повода за новото име е, че названието Украйна се било дискредитирало.

Формирането на нова федерална страна цели " да спре гражданската война и да се избегнат нови жертви ".

Според ТАСС наред с представители на ДНР и ЛНР основаването на нова страна е било подкрепено от представители на още 17 украински района, както и на Киев.

" Конституционният акт " планува столица на Малорусия да стане Донецк, а Киев да остане със статут на исторически и културен център.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР