Пропадането на Шалке в Бундеслигата продължи и след 29-ия кръг.

...

Шалке продължава да пропада с пълна сила, Херта удари Аугсбург

Пропадането на Шалке в Бундеслигата продължи и след 29-ия кръг. " Кралскосините " отстъпиха с 0:1 на Вердер (Бремен) вкъщи. Единственият гол в мача вкара Леонардо Битенкурт в 32-ата минута.

Победата бе от значимо значение за " бременските музиканти ", които водят обезверена битка за избавление. Вердер събра 25 точки и към този момент изостава на два пункта от зоната за плейоф за оставане в елита. Шалке е с 37 точки и не познава усета на триумфа от 13 мача.

Още от първия съдийски сигнал гостите заиграха по-добре, а в избрани интервали от срещата " кралскосините " мъчно стигаха до топката. В 32-ата минута Тодибо опита дрибъл сред няколко футболисти на противника, само че загуби кълбото. Битенкурт се възползва от това, нанасяйки неспасяем за Нюбел изстрел с левия крайник.
Източник: fakti.bg