Прокурорите твърдят, че Тръмп „умишлено и грубо“ е нарушил заповедта за запушване, търсят наказание
Прокурорите във вторник твърдяха, че някогашният президент Доналд Тръмп е нарушил заповед за задръстване, наложена от арбитър Хуан Мърчан в неговия углавен развой в Ню Йорк, казвайки, че „ офанзивите “ на Тръмп са " съзнателно и жестоко " нарушили заповедта.
Адвокатът на Тръмп Тод Бланш твърди във вторник, че клиентът му " доста деликатно " се е опитал да съблюдава разпоредбите на заповедта, само че Мърчан отговори, че Бланш " губи всякакво доверие пред съда ".
p> На 26 март Мърчан издаде заповед за ограничение на обществените изказвания на Тръмп, заявявайки, че Тръмп е направил изказвания, които са били „ заплашителни, подстрекателни, очернящи “ към държавните чиновници. Заповедта не разрешава на Тръмп да разяснява или да кара други да разясняват евентуални очевидци по делото, бъдещи правосъдни заседатели, правосъдни чиновници, юристи в офиса на окръжната прокуратура и роднините на всеки юрист или правосъден личен състав.
Но макар заповедта за задръстване, Тръмп продължи да разгласява в платформата си за со...
Прочетете целия текст »




