Прокуратурата в Стара Загора отново поиска да бъде върнат в

...
Прокуратурата в Стара Загора отново поиска да бъде върнат в
Коментари Харесай

Прокуратурата пак иска от съда ареста на Георги Николев

Прокуратурата в Стара Загора още веднъж изиска да бъде върнат в ареста 26-годишният Георги Николев, упрекнат, че нанесъл съществени пострадвания на приятелката си.

От през вчерашния ден мъжът има обвиняване за закана с ликвидиране на приятелката му.

Разпитани са очевидци и са събрани писмени доказателства, назначени са експертизи.  Наблюдаващият прокурор е постановил и мярка „ възбрана на лицето да напуща територията на България “. По делото са събрани задоволително данни и доказателства, от които може да се направи обосновано съмнение, че точно обвиненият е направил закононарушението, за което е притеглен в това качество.

Самото действие се отличава с извънредно висока степен на социална заплаха. Доказателствата по делото сочат още, че обвиненият е с трайно построени незаконни привички.

Престъпното действие от своя страна се характеризира с изключителна висока степен на социална заплаха, поради упоритостта и изключителната дързост  при осъществяването му, поради спецификата, механизма и метода му на осъществяване. Според прокуратурата раните на потърпевшата са били породени по изключително непосилен метод и с особена свирепост.

След осъщественото посягане момичето е настанено в болница.

Едно от изказванията е, че момичето е пребито от Георги, получило разтърсване на мозъка, което съгласно свидетелските показания е било съпроводено с цялостна загуба на съзнанието. Преди това на потърпевшата е била оказана и животоспасяваща незабавна здравна намеса с оглед прекъсване на изобилното им кървене.

Повдигнатото обвиняване във връзка с обвинения е за закононарушение, за което се планува наказване отнемане от независимост за период от една до шест години.

От изисканото и приложено по делото удостоверение за съдимост е видно, че Георги е осъждан за съзнателно закононарушение от общ темперамент, като му е било наложено наказване – пробация. Наказанието е в действие от 30 януари.

Това наказание не е оказало своята възпитателна и превантивна роля.

От доказателствата по делото може да се направи и аргументиран извод, че обвиненият демонстрира константни незаконни привички да прави закононарушения против телесната цялост по отношение на разнообразни физически лица, които условия също го характеризират като персона с извънредно висока степен на социална заплаха.

От друга страна от приложените по делото докладни мемоари, се открива, че Георги е направил опит да се укрие от органите по следствието, като същият е напуснал известните по делото адреси и едвам на идващия ден е бил открит от органите на Министерство на вътрешните работи.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР