Прокуратурата в Македония започва разследване срещу президента Георге Иванов заради

...
Прокуратурата в Македония започва разследване срещу президента Георге Иванов заради
Коментари Харесай

Прокуратурата в Македония започва разследване срещу президента Георге Иванов

Прокуратурата в Македония стартира следствие против президента Георге Иванов поради отводите му да подпише укази за обявяване в Държавен вестник на Закона за ратификация на Договора за името с Гърция и Закона за публична приложимост на албанския език в страната, предава Македонската осведомителна организация (МИА).
 
Информационната организация на страната заяви, че този ход идва след два анонимни отчета.
 
" Поискахме информация от Парламента и от Кабинета на президента за датите, на които са признати тези решения, и аргументите, заради които те не са подписани ", съобщи прокуратурата, представена от организацията.
 
Иванов неведнъж отхвърля да подпише съглашението с Гърция, което бе контрактувано с Атина предишния юни, с цел да постави завършек на десетилетния спор и да отвори пътя за присъединението на Македония към НАТО и Европейски Съюз.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР