Съдят Кевин Спейси за сексуален тормоз по дело от 1992 г.
Прокуратурата в Лос Анджелис преглежда неразрешено дело против артиста Кевин Спейси, заяви Би Би Си.
Полицията е събрала доказателства, свързани с случай с незнаен мъж в Западен Холивуд през 1992 година
Службата на шерифа в Лос Анджелис съобщи в сряда, че е почнала следствие по делото през декември и по-рано този месец го е показала на прокурор.
Не е ясно дали в неговия случай ще се приложи нормалното за Калифорния ограничаване за наказванията за полови закононарушения, което е 10 години.
Повече от 30 мъже излязоха с изказвания за полово насилие срещу 58-годишния притежател на „ Оскар “.
През ноември артистът Антъни Рап го упрекна в полов тормоз в далечната 1986 година, когато е бил на 14, а Спейси – на 26 години.
Актьорът съобщи, че няма спомен за сходно нещо, само че се извини обществено. След това той отхвърли другите изказвания, които по-късно се появиха.
От театъра „ Олд Вик “ в Лондон, където Спейси беше живописен началник, обявиха, че са получили 20 недоволства против него за " неуместно държание ".
Говорителят на артиста отхвърли да разяснява заведеното дело.
Източник: offnews.bg
КОМЕНТАРИ




