Прогресивна България на последните избори спечели 1 444 920 гласа и

...
Прогресивна България на последните избори спечели 1 444 920 гласа и
Коментари Харесай

Парламентът ще се занимава с полетите на Пеевски, но не и с имотите му

" Прогресивна България " на последните избори спечели 1 444 920 гласа и 131 мандата в Народното събрание с обещанието за ремонт на олигархията.

Днес депутатите на Румен Радев взеха решение, че ще изслушат министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев по отношение на информация по отношение на появили се медийни изявления за полети, осъществени с частни въздухоплавателни средства от ръководителя на Движение за права и свободи Делян Пеевски, произхода на средствата за тях и данни за останалите пасажери.

За следващ път обаче ръководещите отхвърлиха да основат комисия, която да се занимае с разминаванията в имущественото положение на Пеевски. Разликата е, че преди те отказваха да основат такава комисия, като гласоподаваха против нея.

Днес обаче просто се позоваха на корекция в правилника, която те направиха, съгласно която искане за краткотрайна комисия могат да създадат 1/5 или 48 депутати. И настояването за комисия за имуществото на Пеевски изобщо не беше подложено на гласоподаване.

Предложението бе на " Демократична България ", която има 21 депутати. Това бе една от измененията в правилника, поради които ръководещите получиха рецензии, че лимитират правата на опозицията.

По мотив полетите на Пеевски Демерджиев през вчерашния ден съобщи:

" Ще се обясни какъв брой са коствали и полетите му. Ще се обясни и кой ги е плащал. Ще се обясни и кой е предоставял вероятно самолети и на какво съображение за това, тъй че - да, когато си обществена фигура, всички тези твои дейности би трябвало да бъдат публично притежание и имам вяра, че това е вярното като метод, с цел да може обществото да си прави съответните заключения. "

Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР